Tepebaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Tepebaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 21.939 kişi (TÜİK).
Tepebaşı Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tepebaşı Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tepebaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 21.939 kişidir. 2007 yılında 28.379 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,4 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tepebaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tepebaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 21.939 kişidir. 2007 yılında 28.379 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,7 azaldı.
Tepebaşı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tepebaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 21.939 | -3,0 |
| 2021 | 22.620 | -1,2 |
| 2020 | 22.893 | -1,8 |
| 2019 | 23.308 | 1,7 |
| 2018 | 22.918 | -2,0 |
| 2017 | 23.389 | -0,3 |
| 2016 | 23.466 | -1,9 |
| 2015 | 23.920 | -1,2 |
| 2014 | 24.215 | -1,1 |
| 2013 | 24.493 | -3,9 |
| 2012 | 25.485 | -1,3 |
| 2011 | 25.818 | -0,4 |
| 2010 | 25.920 | -1,4 |
| 2009 | 26.293 | -3,9 |
| 2008 | 27.351 | -3,6 |
| 2007 | 28.379 | - |
Tepebaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tepebaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tepebaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 16.575, sandığa gidenlerin oranı %75,5. En çok oyu %59,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %33,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 7.222 | 59,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4.118 | 33,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 257 | 2,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 204 | 1,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 106 | 0,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 72 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 62 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 18 | 0,1 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 14 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 14 | 0,1 |
| Diğer (12) | 62 | 0,5 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 16.575, sandığa gidenlerin oranı %75,5. En çok oyu %53,4 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı, ikinci sırada %34,4 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mesut Özarslan | CHP | 6.466 | 53,4 |
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 4.169 | 34,4 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 399 | 3,3 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 376 | 3,1 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 262 | 2,2 |
| Sadık Yıldız | DEM Parti | 91 | 0,8 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 76 | 0,6 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 73 | 0,6 |
| Turgay Cabar | MEMLEKET | 40 | 0,3 |
| Burak Karataşoğlu | BTP | 28 | 0,2 |
| Diğer (15) | 130 | 1,1 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 16.575, sandığa gidenlerin oranı %75,5. En çok oyu %50,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %33,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 6.120 | 50,5 |
| AK PARTİ | 4.079 | 33,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 571 | 4,7 |
| YENİDEN REFAH | 454 | 3,7 |
| İYİ PARTİ | 299 | 2,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 106 | 0,9 |
| DEM Parti | 101 | 0,8 |
| SAADET | 83 | 0,7 |
| BTP | 53 | 0,4 |
| Bağımsız | 49 | 0,4 |
| Diğer (16) | 211 | 1,7 |
Tepebaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tepebaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 16.911, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %46,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.026 | 46,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.865 | 45,8 |
| Sinan Oğan | 1.045 | 7,0 |
| Muharrem İnce | 45 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 16.920, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %51,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %48,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.463 | 51,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.988 | 48,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 16.911, sandığa gidenlerin oranı %90,0. En çok oyu %32,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.799 | 32,1 |
| CHP | 4.274 | 28,6 |
| İYİ PARTİ | 2.197 | 14,7 |
| MHP | 1.430 | 9,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 593 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 402 | 2,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 359 | 2,4 |
| TİP | 239 | 1,6 |
| BBP | 193 | 1,3 |
| MEMLEKET | 127 | 0,8 |
| Diğer (15) | 213 | 1,5 |