Karargahtepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Keçiören, Ankara)
Ankara ili Keçiören ilçesine bağlı Karargahtepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 12.744 kişi (TÜİK).
Karargahtepe Mahallesi, Ankara ilinin Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karargahtepe Mahallesi'nin haritası, Keçiören ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karargahtepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 12.744 kişidir. 2007 yılında 14.871 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,4 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karargahtepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karargahtepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 12.744 kişidir. 2007 yılında 14.871 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %14,3 azaldı.
Karargahtepe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karargahtepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 12.744 | -1,2 |
| 2021 | 12.901 | -1,0 |
| 2020 | 13.036 | -1,6 |
| 2019 | 13.246 | 1,5 |
| 2018 | 13.055 | -1,8 |
| 2017 | 13.290 | -0,4 |
| 2016 | 13.348 | -0,9 |
| 2015 | 13.465 | -1,0 |
| 2014 | 13.599 | 0,1 |
| 2013 | 13.585 | -1,7 |
| 2012 | 13.825 | -0,2 |
| 2011 | 13.849 | -1,3 |
| 2010 | 14.036 | -1,3 |
| 2009 | 14.215 | -2,5 |
| 2008 | 14.579 | -2,0 |
| 2007 | 14.871 | - |
Karargahtepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karargahtepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karargahtepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.605, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %59,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 4.420 | 59,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 2.515 | 34,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 170 | 2,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 121 | 1,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 55 | 0,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 25 | 0,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 23 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 12 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 9 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 8 | 0,1 |
| Diğer (10) | 32 | 0,4 |
Keçiören Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 9.605, sandığa gidenlerin oranı %79,0. En çok oyu %53,4 ile Mesut Özarslan (CHP) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Zafer Çoktan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mesut Özarslan | CHP | 3.915 | 53,4 |
| Zafer Çoktan | AK PARTİ | 2.592 | 35,3 |
| Sait Ali Arslan | YENİDEN REFAH | 258 | 3,5 |
| Adem Öztürk | ZAFER PARTİSİ | 229 | 3,1 |
| Kemal Babuccu | İYİ PARTİ | 140 | 1,9 |
| Bekir Er | BÜYÜK BİRLİK | 36 | 0,5 |
| Süleyman Tekbaş | SAADET | 30 | 0,4 |
| Sadık Yıldız | DEM Parti | 28 | 0,4 |
| Turgay Cabar | MEMLEKET | 21 | 0,3 |
| Hamza Aydoğdu | DEVA PARTİSİ | 13 | 0,2 |
| Diğer (15) | 72 | 1,0 |
Keçiören Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 9.605, sandığa gidenlerin oranı %78,9. En çok oyu %51,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.777 | 51,4 |
| AK PARTİ | 2.559 | 34,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 309 | 4,2 |
| YENİDEN REFAH | 264 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 149 | 2,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 45 | 0,6 |
| SAADET | 40 | 0,5 |
| DEM Parti | 35 | 0,5 |
| MEMLEKET | 31 | 0,4 |
| TİP | 28 | 0,4 |
| Diğer (16) | 112 | 1,5 |
Karargahtepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karargahtepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.636, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %48,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.203 | 48,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.826 | 44,4 |
| Sinan Oğan | 553 | 6,4 |
| Muharrem İnce | 29 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.643, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %53,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.444 | 53,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.918 | 46,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 9.636, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %32,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.828 | 32,9 |
| AK PARTİ | 2.765 | 32,2 |
| İYİ PARTİ | 1.104 | 12,8 |
| MHP | 739 | 8,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 316 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 241 | 2,8 |
| TİP | 154 | 1,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 120 | 1,4 |
| BBP | 79 | 0,9 |
| MEMLEKET | 73 | 0,8 |
| Diğer (14) | 100 | 1,2 |