Tuna Mahallesi Haritası ve Nüfusu (İmamoğlu, Adana)
Adana ili İmamoğlu ilçesine bağlı Tuna Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.536 kişi (TÜİK).
Tuna Mahallesi, Adana ilinin İmamoğlu ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tuna Mahallesi'nin haritası, İmamoğlu ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tuna Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.536 kişidir. 2007 yılında 2.103 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,6 ile Kasım Karaköse (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tuna Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tuna Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.536 kişidir. 2007 yılında 2.103 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,0 azaldı.
Tuna Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tuna Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.536 | -3,2 |
| 2021 | 1.586 | -1,7 |
| 2020 | 1.613 | -3,1 |
| 2019 | 1.664 | -1,1 |
| 2018 | 1.683 | -3,1 |
| 2017 | 1.736 | -1,0 |
| 2016 | 1.754 | -1,1 |
| 2015 | 1.773 | -2,3 |
| 2014 | 1.815 | -4,7 |
| 2013 | 1.905 | -3,4 |
| 2012 | 1.972 | -0,4 |
| 2011 | 1.980 | -0,8 |
| 2010 | 1.996 | -2,0 |
| 2009 | 2.037 | -1,0 |
| 2008 | 2.057 | -2,2 |
| 2007 | 2.103 | - |
Tuna Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tuna Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tuna Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.236, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %55,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %37,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 553 | 55,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 375 | 37,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 46 | 4,6 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 0,5 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 3 | 0,3 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 3 | 0,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 0,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 2 | 0,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 0,5 |
İmamoğlu Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.236, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %58,6 ile Kasım Karaköse (CHP) aldı, ikinci sırada %33,8 ile Mehmet Aydın Kangur (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kasım Karaköse | CHP | 577 | 58,6 |
| Mehmet Aydın Kangur | MHP | 333 | 33,8 |
| Mehmet Sert | İYİ PARTİ | 54 | 5,5 |
| Ercan Toklu | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,7 |
| Turan Yumşak | YENİDEN REFAH | 5 | 0,5 |
| Ahmet Dağlaraştı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| Hüseyin Güner | HKP | 2 | 0,2 |
| Durmuş Tugut | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,1 |
| Metin Görbüz | HÜDA PAR | 1 | 0,1 |
| Yasemin Sağlam | MİLLET | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
İmamoğlu Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.236, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %54,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 532 | 54,7 |
| MHP | 311 | 32,0 |
| İYİ PARTİ | 57 | 5,9 |
| DEVA PARTİSİ | 49 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,4 |
| SAADET | 3 | 0,3 |
| BTP | 2 | 0,2 |
| EMEP | 2 | 0,2 |
| TİP | 2 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Tuna Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tuna Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.194, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %50,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 509 | 50,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 459 | 45,1 |
| Sinan Oğan | 50 | 4,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.194, sandığa gidenlerin oranı %86,5. En çok oyu %52,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 532 | 52,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 487 | 47,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.194, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %35,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 362 | 35,8 |
| AK PARTİ | 288 | 28,5 |
| MHP | 134 | 13,2 |
| İYİ PARTİ | 131 | 13,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 21 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 1,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 15 | 1,5 |
| MEMLEKET | 13 | 1,3 |
| TİP | 6 | 0,6 |
| MİLLET | 3 | 0,3 |
| Diğer (6) | 13 | 1,3 |