Şahin Özbilen Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Şahin Özbilen Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 9.807 kişi (TÜİK).
Şahin Özbilen Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şahin Özbilen Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şahin Özbilen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 9.807 kişidir. 2007 yılında 9.213 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,9 ile Kadir Aydar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Şahin Özbilen Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şahin Özbilen Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 9.807 kişidir. 2007 yılında 9.213 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,4 arttı.
Şahin Özbilen Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Şahin Özbilen Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 9.807 | -0,4 |
| 2021 | 9.845 | -1,9 |
| 2020 | 10.035 | 2,2 |
| 2019 | 9.820 | -1,5 |
| 2018 | 9.967 | -1,4 |
| 2017 | 10.104 | -0,6 |
| 2016 | 10.161 | 1,4 |
| 2015 | 10.017 | 0,7 |
| 2014 | 9.943 | 1,3 |
| 2013 | 9.816 | 0,3 |
| 2012 | 9.785 | 1,6 |
| 2011 | 9.631 | 1,9 |
| 2010 | 9.454 | 0,3 |
| 2009 | 9.424 | 0,5 |
| 2008 | 9.379 | 1,8 |
| 2007 | 9.213 | - |
Şahin Özbilen Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şahin Özbilen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şahin Özbilen Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.558, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %42,3 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %41,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 1.997 | 42,3 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.963 | 41,6 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 367 | 7,8 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 236 | 5,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 44 | 0,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 27 | 0,6 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 22 | 0,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 12 | 0,2 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 12 | 0,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 5 | 0,1 |
| Diğer (12) | 33 | 0,7 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 6.558, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %42,9 ile Kadir Aydar (CHP) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kadir Aydar | CHP | 2.009 | 42,9 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 1.913 | 40,9 |
| Cemal Gök | DEM Parti | 368 | 7,9 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 242 | 5,2 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 41 | 0,9 |
| Yıldıray Korkutan | HÜDA PAR | 25 | 0,5 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 20 | 0,4 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 17 | 0,4 |
| Celal Topaloğlu | DP | 11 | 0,2 |
| Nermin Alırsatar | DEVA PARTİSİ | 9 | 0,2 |
| Diğer (6) | 27 | 0,6 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 6.558, sandığa gidenlerin oranı %76,3. En çok oyu %40,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.925 | 40,6 |
| CHP | 1.901 | 40,1 |
| DEM Parti | 459 | 9,7 |
| İYİ PARTİ | 253 | 5,3 |
| YENİDEN REFAH | 51 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 32 | 0,7 |
| SAADET | 27 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 25 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 16 | 0,3 |
| DP | 16 | 0,3 |
| Diğer (7) | 38 | 0,8 |
Şahin Özbilen Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şahin Özbilen Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.537, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %53,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.832 | 53,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.255 | 42,8 |
| Sinan Oğan | 151 | 2,9 |
| Muharrem İnce | 26 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.540, sandığa gidenlerin oranı %79,1. En çok oyu %55,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.839 | 55,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.271 | 44,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 6.537, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %41,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.174 | 41,8 |
| CHP | 983 | 18,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 944 | 18,1 |
| MHP | 403 | 7,8 |
| İYİ PARTİ | 331 | 6,4 |
| TİP | 66 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 56 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 56 | 1,1 |
| MEMLEKET | 29 | 0,6 |
| BBP | 20 | 0,4 |
| Diğer (12) | 71 | 1,4 |