Tatarlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ceyhan, Adana)
Adana ili Ceyhan ilçesine bağlı Tatarlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 541 kişi (TÜİK).
Tatarlı Mahallesi, Adana ilinin Ceyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tatarlı Mahallesi'nin haritası, Ceyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tatarlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 541 kişidir. 2013 yılında 743 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,8 ile Kadir Aydar (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Tatarlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tatarlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 541 kişidir. 2013 yılında 743 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %27,2 azaldı.
Tatarlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Tatarlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 541 | -0,4 |
| 2021 | 543 | -4,7 |
| 2020 | 570 | -1,0 |
| 2019 | 576 | -5,3 |
| 2018 | 608 | -9,0 |
| 2017 | 668 | -3,5 |
| 2016 | 692 | 3,3 |
| 2015 | 670 | -6,3 |
| 2014 | 715 | -3,8 |
| 2013 | 743 | - |
Tatarlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tatarlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tatarlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 452, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %62,4 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %31,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 261 | 62,4 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 131 | 31,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 17 | 4,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Hakan Buldu | DSP | 1 | 0,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 1 | 0,2 |
Ceyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 452, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %61,8 ile Kadir Aydar (CHP) aldı, ikinci sırada %29,8 ile Erol Kahraman (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Kadir Aydar | CHP | 251 | 61,8 |
| Erol Kahraman | AK PARTİ | 121 | 29,8 |
| Alemdar Öztürk | İYİ PARTİ | 24 | 5,9 |
| Gazi Örlün | YENİDEN REFAH | 3 | 0,7 |
| Cemal Gök | DEM Parti | 3 | 0,7 |
| Emrah Özpolat | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Fatma Gezer | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| Mesut Girişkin | SAADET | 1 | 0,2 |
Ceyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 452, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %57,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 237 | 57,2 |
| AK PARTİ | 142 | 34,3 |
| İYİ PARTİ | 18 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,0 |
| SOL PARTİ | 3 | 0,7 |
| DEM Parti | 2 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| TİP | 2 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| EMEP | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Tatarlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tatarlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 443, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %58,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %37,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 238 | 58,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 152 | 37,4 |
| Sinan Oğan | 16 | 3,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 443, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %61,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %38,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 239 | 61,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 150 | 38,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 443, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %36,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %20,3 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 149 | 36,9 |
| İYİ PARTİ | 82 | 20,3 |
| MHP | 80 | 19,8 |
| AK PARTİ | 65 | 16,1 |
| BBP | 6 | 1,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 1,5 |
| MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| TİP | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 0,8 |