Çandık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Çandık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 668 kişi (TÜİK).
Çandık Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çandık Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çandık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 668 kişidir. 2013 yılında 723 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,7 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çandık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çandık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 668 kişidir. 2013 yılında 723 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,6 azaldı.
Çandık Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çandık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 668 | -4,7 |
| 2021 | 701 | -1,5 |
| 2020 | 712 | -2,1 |
| 2019 | 727 | -1,0 |
| 2018 | 734 | 2,7 |
| 2017 | 715 | 0,7 |
| 2016 | 710 | 1,0 |
| 2015 | 703 | -2,6 |
| 2014 | 722 | -0,1 |
| 2013 | 723 | - |
Çandık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çandık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çandık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 475, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %41,2 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %40,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 173 | 41,2 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 171 | 40,7 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 40 | 9,5 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 12 | 2,9 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 6 | 1,4 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 1,2 |
| Eyyup Kebude | YTP | 2 | 0,5 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 2 | 0,5 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 2 | 0,5 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (6) | 6 | 1,4 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 475, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %41,7 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %22,1 ile Kazım Özgan (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 175 | 41,7 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 93 | 22,1 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 62 | 14,8 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 58 | 13,8 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 8 | 1,9 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 6 | 1,4 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| Yakup Yavuz | HKP | 4 | 0,9 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 3 | 0,7 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 4 | 1,0 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 475, sandığa gidenlerin oranı %97,3. En çok oyu %42,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %21,6 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 176 | 42,2 |
| İYİ PARTİ | 90 | 21,6 |
| CHP | 69 | 16,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 44 | 10,6 |
| SAADET | 10 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,4 |
| BTP | 5 | 1,2 |
| TKP | 2 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,5 |
| Diğer (4) | 5 | 1,2 |
Çandık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çandık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 487, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %77,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 350 | 77,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 88 | 19,6 |
| Sinan Oğan | 9 | 2,0 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 487, sandığa gidenlerin oranı %95,1. En çok oyu %82,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 376 | 82,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 81 | 17,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 487, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %61,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 271 | 61,0 |
| CHP | 64 | 14,4 |
| MHP | 38 | 8,6 |
| BBP | 18 | 4,0 |
| İYİ PARTİ | 18 | 4,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 1,8 |
| MEMLEKET | 4 | 0,9 |
| HAK-PAR | 3 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| Diğer (4) | 4 | 0,9 |