Güneri Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Güneri Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.073 kişi (TÜİK).
Güneri Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güneri Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güneri Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.073 kişidir. 2013 yılında 1.881 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,2 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %34,4 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Güneri Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güneri Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.073 kişidir. 2013 yılında 1.881 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,2 arttı.
Güneri Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Güneri Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.073 | 1,8 |
| 2021 | 2.037 | 0,2 |
| 2020 | 2.032 | 2,1 |
| 2019 | 1.990 | -4,8 |
| 2018 | 2.091 | 0,2 |
| 2017 | 2.086 | 1,5 |
| 2016 | 2.056 | 3,8 |
| 2015 | 1.981 | 2,3 |
| 2014 | 1.937 | 3,0 |
| 2013 | 1.881 | - |
Güneri Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güneri Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güneri Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.431, sandığa gidenlerin oranı %87,1. En çok oyu %49,8 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %35,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 587 | 49,8 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 424 | 35,9 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 82 | 7,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 37 | 3,1 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 14 | 1,2 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 4 | 0,3 |
| Eyyup Kebude | YTP | 4 | 0,3 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 4 | 0,3 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 3 | 0,2 |
| Diğer (10) | 17 | 1,4 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.431, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %34,4 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %24,6 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 407 | 34,4 |
| Mustafa Atlı | MHP | 291 | 24,6 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 201 | 17,0 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 199 | 16,8 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 44 | 3,7 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 18 | 1,5 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 6 | 0,5 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,3 |
| Özlem Köse | Bağımsız | 4 | 0,3 |
| Yakup Yavuz | HKP | 3 | 0,2 |
| Diğer (5) | 8 | 0,7 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.431, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %27,9 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %24,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 330 | 27,9 |
| MHP | 293 | 24,7 |
| CHP | 239 | 20,2 |
| İYİ PARTİ | 230 | 19,4 |
| YENİDEN REFAH | 46 | 3,9 |
| SAADET | 17 | 1,4 |
| BTP | 9 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 4 | 0,3 |
| TKP | 3 | 0,2 |
| Diğer (4) | 8 | 0,7 |
Güneri Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güneri Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.437, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %63,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 791 | 63,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 349 | 27,8 |
| Sinan Oğan | 113 | 9,0 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.439, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %67,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 799 | 67,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 382 | 32,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.437, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %36,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,2 ile BBP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 455 | 36,3 |
| BBP | 203 | 16,2 |
| MHP | 176 | 14,0 |
| CHP | 170 | 13,6 |
| İYİ PARTİ | 145 | 11,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 30 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 27 | 2,1 |
| MEMLEKET | 12 | 1,0 |
| TİP | 7 | 0,6 |
| MİLLET | 3 | 0,2 |
| Diğer (6) | 9 | 0,7 |