Marankeçili Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Marankeçili Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 243 kişi (TÜİK).
Marankeçili Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Marankeçili Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Marankeçili Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 243 kişidir. 2013 yılında 327 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,8 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Marankeçili Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Marankeçili Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 243 kişidir. 2013 yılında 327 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,7 azaldı.
Marankeçili Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Marankeçili Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 243 | -1,6 |
| 2021 | 247 | -2,0 |
| 2020 | 252 | -2,3 |
| 2019 | 258 | -7,5 |
| 2018 | 279 | 5,7 |
| 2017 | 264 | -1,9 |
| 2016 | 269 | -2,9 |
| 2015 | 277 | -9,8 |
| 2014 | 307 | -6,1 |
| 2013 | 327 | - |
Marankeçili Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Marankeçili Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Marankeçili Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %73,9. En çok oyu %59,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,2 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 89 | 59,7 |
| Zeydan Karalar | CHP | 51 | 34,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 4 | 2,7 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 2 | 1,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 1 | 0,7 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 1 | 0,7 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %73,9. En çok oyu %37,8 ile Mustafa Atlı (MHP) aldı, ikinci sırada %32,4 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Atlı | MHP | 56 | 37,8 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 48 | 32,4 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 18 | 12,2 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 15 | 10,1 |
| Yakup Yavuz | HKP | 3 | 2,0 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 2 | 1,4 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 1 | 0,7 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 1 | 0,7 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 1 | 0,7 |
| Diğer (2) | 2 | 1,4 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %73,9. En çok oyu %39,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %29,9 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 57 | 39,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 43 | 29,9 |
| CHP | 23 | 16,0 |
| İYİ PARTİ | 12 | 8,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,4 |
| BTP | 2 | 1,4 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,4 |
| SAADET | 2 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Marankeçili Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Marankeçili Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 207, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %76,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 140 | 76,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 15,9 |
| Sinan Oğan | 13 | 7,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 207, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %82,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 134 | 82,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 17,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 207, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %59,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 106 | 59,2 |
| MHP | 23 | 12,8 |
| CHP | 17 | 9,5 |
| BBP | 16 | 8,9 |
| İYİ PARTİ | 9 | 5,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,7 |
| TİP | 2 | 1,1 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| HAK-PAR | 1 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |