Salmanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Salmanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 136 kişi (TÜİK).
Salmanlı Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Salmanlı Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Salmanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 136 kişidir. 2013 yılında 179 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,1 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Salmanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Salmanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 136 kişidir. 2013 yılında 179 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %24,0 azaldı.
Salmanlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Salmanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 136 | -3,5 |
| 2021 | 141 | -6,0 |
| 2020 | 150 | -8,0 |
| 2019 | 163 | 23,5 |
| 2018 | 132 | 2,3 |
| 2017 | 129 | -9,8 |
| 2016 | 143 | -6,5 |
| 2015 | 153 | -7,3 |
| 2014 | 165 | -7,8 |
| 2013 | 179 | - |
Salmanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Salmanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Salmanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 336, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %45,9 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,0 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 140 | 45,9 |
| Zeydan Karalar | CHP | 122 | 40,0 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 16 | 5,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 13 | 4,3 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 5 | 1,6 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| Eyyup Kebude | YTP | 2 | 0,7 |
| Ahmet Suseven | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,3 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 336, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %35,1 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %19,4 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 105 | 35,1 |
| Mustafa Atlı | MHP | 58 | 19,4 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 46 | 15,4 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 43 | 14,4 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 34 | 11,4 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 8 | 2,7 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 2 | 0,7 |
| Kenan Akın | DSP | 1 | 0,3 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 336, sandığa gidenlerin oranı %95,5. En çok oyu %30,9 ile YENİDEN REFAH aldı, ikinci sırada %24,5 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YENİDEN REFAH | 91 | 30,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 72 | 24,5 |
| MHP | 55 | 18,7 |
| CHP | 30 | 10,2 |
| İYİ PARTİ | 19 | 6,5 |
| SAADET | 13 | 4,4 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 1,4 |
| TKP | 2 | 0,7 |
| BTP | 2 | 0,7 |
| EMEP | 2 | 0,7 |
| Diğer (3) | 4 | 1,4 |
Salmanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Salmanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %80,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 91 | 80,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 15,0 |
| Sinan Oğan | 5 | 4,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %85,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 97 | 85,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 14,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 125, sandığa gidenlerin oranı %92,8. En çok oyu %55,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,4 ile BBP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 63 | 55,3 |
| BBP | 13 | 11,4 |
| MHP | 10 | 8,8 |
| CHP | 9 | 7,9 |
| İYİ PARTİ | 9 | 7,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,8 |
| HAK-PAR | 1 | 0,9 |
| HKP | 1 | 0,9 |
| Bağımsız | 1 | 0,9 |