Taş Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Taş Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 550 kişi (TÜİK).
Taş Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Taş Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Taş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 550 kişidir. 2007 yılında 470 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %31,8 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Taş Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Taş Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 550 kişidir. 2007 yılında 470 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,0 arttı.
Taş Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Taş Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 550 | -6,0 |
| 2021 | 585 | -2,8 |
| 2020 | 602 | -4,7 |
| 2019 | 632 | -4,8 |
| 2018 | 664 | -3,2 |
| 2017 | 686 | -0,9 |
| 2016 | 692 | 4,5 |
| 2015 | 662 | -4,5 |
| 2014 | 693 | 0,1 |
| 2013 | 692 | -7,6 |
| 2012 | 749 | -2,0 |
| 2011 | 764 | 0,9 |
| 2010 | 757 | -0,7 |
| 2009 | 762 | -1,4 |
| 2008 | 773 | 64,5 |
| 2007 | 470 | - |
Taş Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Taş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Taş Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 424, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %55,7 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 186 | 55,7 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 94 | 28,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 31 | 9,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,2 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 1,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 2 | 0,6 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 2 | 0,6 |
| Serdar Doğan | TKH | 2 | 0,6 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 2 | 0,6 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Diğer (6) | 6 | 1,8 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 424, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %31,8 ile Sudiye Gizem Aksoylu (CHP) aldı, ikinci sırada %30,0 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 104 | 31,8 |
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 98 | 30,0 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 59 | 18,0 |
| Mustafa Atlı | MHP | 55 | 16,8 |
| Serkan Tan | HÜDA PAR | 4 | 1,2 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 3 | 0,9 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Yakup Yavuz | HKP | 1 | 0,3 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 1 | 0,3 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 424, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %28,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,6 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 93 | 28,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 87 | 26,6 |
| MHP | 60 | 18,4 |
| İYİ PARTİ | 55 | 16,8 |
| TİP | 11 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,9 |
| EMEP | 3 | 0,9 |
| SAADET | 3 | 0,9 |
| TKP | 2 | 0,6 |
| Diğer (2) | 3 | 0,9 |
Taş Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Taş Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 447, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %50,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 196 | 50,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 170 | 43,4 |
| Sinan Oğan | 24 | 6,1 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 447, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %53,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 201 | 53,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 176 | 46,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 447, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %29,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 117 | 29,7 |
| CHP | 107 | 27,2 |
| İYİ PARTİ | 53 | 13,4 |
| BBP | 40 | 10,2 |
| MHP | 40 | 10,2 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,5 |
| MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| AB | 3 | 0,8 |
| TKP | 2 | 0,5 |
| Diğer (4) | 5 | 1,3 |