Varsaklar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kozan, Adana)
Adana ili Kozan ilçesine bağlı Varsaklar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 6.220 kişi (TÜİK).
Varsaklar Mahallesi, Adana ilinin Kozan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Varsaklar Mahallesi'nin haritası, Kozan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2008–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Varsaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.220 kişidir. 2008 yılında 4.952 olan nüfus, 2008–2022 döneminde %25,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,7 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Varsaklar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Varsaklar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 6.220 kişidir. 2008 yılında 4.952 olan nüfus, 2008–2022 döneminde %25,6 arttı.
Varsaklar Mahallesi nüfus grafiği (2008–2022)
Yıllara göre Varsaklar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 6.220 | 0,0 |
| 2021 | 6.217 | -0,3 |
| 2020 | 6.234 | 1,8 |
| 2019 | 6.123 | -0,3 |
| 2018 | 6.140 | -4,1 |
| 2017 | 6.400 | 1,3 |
| 2016 | 6.318 | 0,1 |
| 2015 | 6.312 | 2,0 |
| 2014 | 6.186 | 3,8 |
| 2013 | 5.958 | 3,0 |
| 2012 | 5.782 | 4,2 |
| 2011 | 5.551 | 2,7 |
| 2010 | 5.406 | 5,5 |
| 2009 | 5.124 | 3,5 |
| 2008 | 4.952 | - |
Varsaklar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Varsaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Varsaklar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.144, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %45,7 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,4 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 1.431 | 45,7 |
| Zeydan Karalar | CHP | 1.233 | 39,4 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 181 | 5,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 137 | 4,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 42 | 1,3 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 29 | 0,9 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 19 | 0,6 |
| Eyyup Kebude | YTP | 9 | 0,3 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 7 | 0,2 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,2 |
| Diğer (15) | 38 | 1,2 |
Kozan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 4.144, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %35,7 ile Gürdal Topal (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %26,2 ile Mustafa Atlı (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gürdal Topal | BÜYÜK BİRLİK | 1.113 | 35,7 |
| Mustafa Atlı | MHP | 817 | 26,2 |
| Sudiye Gizem Aksoylu | CHP | 452 | 14,5 |
| Kazım Özgan | İYİ PARTİ | 419 | 13,5 |
| Harun Abdullah Baysal | YENİDEN REFAH | 195 | 6,3 |
| Muammer Özçelik | SAADET | 28 | 0,9 |
| Hasan Çağrı Çamurdan | BTP | 25 | 0,8 |
| Gülşah Karaarslan | ZAFER PARTİSİ | 18 | 0,6 |
| Mustafa Yıldız | MİLLET | 11 | 0,3 |
| Kenan Akın | DSP | 9 | 0,3 |
| Diğer (5) | 27 | 0,9 |
Kozan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 4.144, sandığa gidenlerin oranı %80,5. En çok oyu %27,1 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %27,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 841 | 27,1 |
| MHP | 841 | 27,1 |
| CHP | 500 | 16,1 |
| İYİ PARTİ | 413 | 13,3 |
| YENİDEN REFAH | 372 | 12,0 |
| SAADET | 45 | 1,4 |
| BTP | 27 | 0,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 26 | 0,8 |
| HÜDA PAR | 10 | 0,3 |
| TKP | 9 | 0,3 |
| Diğer (5) | 17 | 0,6 |
Varsaklar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Varsaklar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.393, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %69,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.662 | 69,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 826 | 21,7 |
| Sinan Oğan | 307 | 8,1 |
| Muharrem İnce | 17 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.398, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %74,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.711 | 74,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 917 | 25,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 4.393, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %46,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.759 | 46,5 |
| MHP | 437 | 11,6 |
| CHP | 420 | 11,1 |
| İYİ PARTİ | 398 | 10,5 |
| BBP | 363 | 9,6 |
| YENİDEN REFAH | 144 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 101 | 2,7 |
| MEMLEKET | 23 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 13 | 0,3 |
| TİP | 13 | 0,3 |
| Diğer (11) | 54 | 1,4 |