Çamlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 296 kişi (TÜİK).
Çamlıca Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çamlıca Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çamlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 296 kişidir. 2013 yılında 333 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,5 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çamlıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çamlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 296 kişidir. 2013 yılında 333 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,1 azaldı.
Çamlıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çamlıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 296 | -1,7 |
| 2021 | 301 | -1,3 |
| 2020 | 305 | 1,3 |
| 2019 | 301 | -1,0 |
| 2018 | 304 | -0,3 |
| 2017 | 305 | -1,6 |
| 2016 | 310 | -1,0 |
| 2015 | 313 | -1,3 |
| 2014 | 317 | -4,8 |
| 2013 | 333 | - |
Çamlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çamlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çamlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 234, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %60,6 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 126 | 60,6 |
| Zeydan Karalar | CHP | 61 | 29,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 10 | 4,8 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 5 | 2,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 1,4 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 1 | 0,5 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 234, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %50,5 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Hüseyin Göçmen (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bilal Uludağ | MHP | 104 | 50,5 |
| Hüseyin Göçmen | CHP | 63 | 30,6 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 13 | 6,3 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 12 | 5,8 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 10 | 4,8 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 2 | 1,0 |
| Ali Develi | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Haluk Atademir | DP | 1 | 0,5 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 234, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %50,2 ile MHP aldı, ikinci sırada %24,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 103 | 50,2 |
| CHP | 51 | 24,9 |
| İYİ PARTİ | 16 | 7,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 11 | 5,4 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 4,4 |
| TİP | 8 | 3,9 |
| SAADET | 3 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| DP | 1 | 0,5 |
Çamlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çamlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %63,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 128 | 63,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 59 | 29,2 |
| Sinan Oğan | 13 | 6,4 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %93,3. En çok oyu %68,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 140 | 68,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 66 | 32,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 223, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %38,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 76 | 38,6 |
| MHP | 55 | 27,9 |
| CHP | 36 | 18,3 |
| İYİ PARTİ | 18 | 9,1 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,0 |
| TİP | 3 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| HKP | 1 | 0,5 |