Büyük Baklalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sarıçam, Adana)
Adana ili Sarıçam ilçesine bağlı Büyük Baklalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 847 kişi (TÜİK).
Büyük Baklalı Mahallesi, Adana ilinin Sarıçam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Büyük Baklalı Mahallesi'nin haritası, Sarıçam ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Büyük Baklalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 847 kişidir. 2007 yılında 1.444 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,5 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Büyük Baklalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Büyük Baklalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 847 kişidir. 2007 yılında 1.444 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %41,3 azaldı.
Büyük Baklalı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Büyük Baklalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 847 | 0,4 |
| 2021 | 844 | -6,6 |
| 2020 | 904 | -7,9 |
| 2019 | 982 | -4,5 |
| 2018 | 1.028 | 5,7 |
| 2017 | 973 | -0,2 |
| 2016 | 975 | 0,4 |
| 2015 | 971 | -3,6 |
| 2014 | 1.007 | -3,5 |
| 2013 | 1.044 | -3,0 |
| 2012 | 1.076 | -3,0 |
| 2011 | 1.109 | -4,6 |
| 2010 | 1.163 | -7,1 |
| 2009 | 1.252 | -10,6 |
| 2008 | 1.400 | -3,0 |
| 2007 | 1.444 | - |
Büyük Baklalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Büyük Baklalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Büyük Baklalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 744, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %48,5 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,1 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 312 | 48,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 265 | 41,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 31 | 4,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,1 |
| Kazım Kürşad Erdil | AP | 7 | 1,1 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 6 | 0,9 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 4 | 0,6 |
| Süleyman Kart | HAK-PAR | 2 | 0,3 |
| Sezgin Doğan Gürocak | AB PARTİ | 2 | 0,3 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 6 | 1,0 |
Sarıçam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 744, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %53,5 ile Bilal Uludağ (MHP) aldı, ikinci sırada %36,0 ile Hüseyin Göçmen (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Bilal Uludağ | MHP | 348 | 53,5 |
| Hüseyin Göçmen | CHP | 234 | 36,0 |
| Yusuf Özer | İYİ PARTİ | 33 | 5,1 |
| Süleyman Gönül | SAADET | 11 | 1,7 |
| Uğur Aşık | BÜYÜK BİRLİK | 7 | 1,1 |
| Mustafa Yeter | YENİDEN REFAH | 6 | 0,9 |
| Nihat Vurgun | HÜDA PAR | 3 | 0,5 |
| Sibel Demirci | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Ertuğrul Sincer | GELECEK PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| Dilek Tepe | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |
Sarıçam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 744, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %51,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %35,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 334 | 51,5 |
| CHP | 229 | 35,3 |
| İYİ PARTİ | 39 | 6,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,5 |
| SAADET | 10 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,1 |
| DP | 4 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 3 | 0,5 |
| GELECEK PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Diğer (5) | 6 | 0,9 |
Büyük Baklalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Büyük Baklalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 710, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %59,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 384 | 59,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 211 | 32,5 |
| Sinan Oğan | 49 | 7,5 |
| Muharrem İnce | 5 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 710, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %63,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 405 | 63,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 232 | 36,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 710, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %34,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 219 | 34,0 |
| MHP | 164 | 25,4 |
| CHP | 99 | 15,3 |
| İYİ PARTİ | 98 | 15,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 2,5 |
| MEMLEKET | 8 | 1,2 |
| TİP | 7 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,6 |
| BBP | 3 | 0,5 |
| Diğer (7) | 8 | 1,3 |