Camuzcu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Seyhan, Adana)
Adana ili Seyhan ilçesine bağlı Camuzcu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 484 kişi (TÜİK).
Camuzcu Mahallesi, Adana ilinin Seyhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Camuzcu Mahallesi'nin haritası, Seyhan ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Camuzcu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 484 kişidir. 2007 yılında 516 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,9 ile Oya Tekin (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Camuzcu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Camuzcu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 484 kişidir. 2007 yılında 516 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %6,2 azaldı.
Camuzcu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Camuzcu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 484 | 0,2 |
| 2021 | 483 | -6,6 |
| 2020 | 517 | -2,8 |
| 2019 | 532 | -2,9 |
| 2018 | 548 | 2,2 |
| 2017 | 536 | -4,5 |
| 2016 | 561 | 0,4 |
| 2015 | 559 | -2,1 |
| 2014 | 571 | 2,7 |
| 2013 | 556 | 4,5 |
| 2012 | 532 | -0,6 |
| 2011 | 535 | 2,7 |
| 2010 | 521 | 0,6 |
| 2009 | 518 | -1,7 |
| 2008 | 527 | 2,1 |
| 2007 | 516 | - |
Camuzcu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Camuzcu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Camuzcu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 421, sandığa gidenlerin oranı %97,9. En çok oyu %43,6 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %41,3 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 156 | 43,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 148 | 41,3 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 21 | 5,9 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 19 | 5,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 0,8 |
| Ethem Eke | MEMLEKET | 2 | 0,6 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 2 | 0,6 |
| Kubilay Altuntaş | TKP | 1 | 0,3 |
| Sevil Aracı | EMEP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Seyhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 421, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %39,9 ile Oya Tekin (CHP) aldı, ikinci sırada %39,6 ile Erdal Hatipoğlu (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Oya Tekin | CHP | 132 | 39,9 |
| Erdal Hatipoğlu | AK PARTİ | 131 | 39,6 |
| Akif Kemal Akay | İYİ PARTİ | 40 | 12,1 |
| Hakan Kuşcu | ZAFER PARTİSİ | 15 | 4,5 |
| Mehmet Karakış | DEM Parti | 4 | 1,2 |
| Seyithan Yıldız | YENİDEN REFAH | 2 | 0,6 |
| Yakup Budak | SAADET | 2 | 0,6 |
| Yunus Oğuz | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| Afacan Kemal Can | BTP | 1 | 0,3 |
| Said Ceylan | DP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Seyhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 421, sandığa gidenlerin oranı %97,4. En çok oyu %40,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 136 | 40,7 |
| AK PARTİ | 135 | 40,4 |
| İYİ PARTİ | 27 | 8,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 5,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,2 |
| DEM Parti | 3 | 0,9 |
| SAADET | 3 | 0,9 |
| BTP | 2 | 0,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,2 |
Camuzcu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Camuzcu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 395, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %48,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 181 | 48,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 165 | 44,4 |
| Sinan Oğan | 24 | 6,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 395, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %50,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 182 | 50,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 179 | 49,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 395, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %25,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 96 | 25,9 |
| İYİ PARTİ | 92 | 24,8 |
| CHP | 82 | 22,1 |
| MHP | 69 | 18,6 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 2,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 6 | 1,6 |
| BBP | 3 | 0,8 |
| MİLLET | 2 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |