Kaşlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Kaşlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 414 kişi (TÜİK).
Kaşlıca Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kaşlıca Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kaşlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 414 kişidir. 2013 yılında 475 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %76,6 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kaşlıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kaşlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 414 kişidir. 2013 yılında 475 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,8 azaldı.
Kaşlıca Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kaşlıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 414 | -2,1 |
| 2021 | 423 | -5,6 |
| 2020 | 448 | -5,9 |
| 2019 | 476 | -11,4 |
| 2018 | 537 | 14,0 |
| 2017 | 471 | 9,5 |
| 2016 | 430 | -2,5 |
| 2015 | 441 | -2,6 |
| 2014 | 453 | -4,6 |
| 2013 | 475 | - |
Kaşlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kaşlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kaşlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 372, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %78,6 ile Zeydan Karalar (CHP) aldı, ikinci sırada %18,2 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Zeydan Karalar | CHP | 250 | 78,6 |
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 58 | 18,2 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 5 | 1,6 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 3 | 0,9 |
| Eyyup Kebude | YTP | 2 | 0,6 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 372, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %76,6 ile Ali Demirçalı (CHP) aldı, ikinci sırada %18,1 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ali Demirçalı | CHP | 233 | 76,6 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 55 | 18,1 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 14 | 4,6 |
| Ahmet Ergör | BTP | 1 | 0,3 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 372, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %77,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %17,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 243 | 77,6 |
| AK PARTİ | 55 | 17,6 |
| İYİ PARTİ | 9 | 2,9 |
| GELECEK PARTİSİ | 2 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,3 |
| DEM Parti | 1 | 0,3 |
| BTP | 1 | 0,3 |
Kaşlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kaşlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 361, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %88,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %11,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 286 | 88,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 37 | 11,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 361, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %87,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %12,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 271 | 87,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 39 | 12,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 361, sandığa gidenlerin oranı %89,5. En çok oyu %60,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 190 | 60,1 |
| MHP | 70 | 22,1 |
| İYİ PARTİ | 19 | 6,0 |
| TİP | 13 | 4,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 12 | 3,8 |
| AK PARTİ | 8 | 2,5 |
| TKP | 2 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |