Özler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Özler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.511 kişi (TÜİK).
Özler Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Özler Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Özler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.511 kişidir. 2007 yılında 1.823 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %35,1 ile İbrahim Kocaman (DEM Parti) aldı.
Temel Bilgiler
Özler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Özler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.511 kişidir. 2007 yılında 1.823 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %17,1 azaldı.
Özler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Özler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.511 | -4,0 |
| 2021 | 1.574 | -2,1 |
| 2020 | 1.607 | 1,9 |
| 2019 | 1.577 | -2,7 |
| 2018 | 1.620 | -4,6 |
| 2017 | 1.698 | -1,5 |
| 2016 | 1.723 | -1,6 |
| 2015 | 1.751 | 0,1 |
| 2014 | 1.749 | -2,3 |
| 2013 | 1.791 | 1,5 |
| 2012 | 1.764 | 0,1 |
| 2011 | 1.763 | -1,9 |
| 2010 | 1.798 | -0,7 |
| 2009 | 1.810 | 1,5 |
| 2008 | 1.784 | -2,1 |
| 2007 | 1.823 | - |
Özler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Özler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Özler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 974, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %34,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,5 ile Mahfuz Güleryüz (DEM Parti) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 274 | 34,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 245 | 30,5 |
| Zeydan Karalar | CHP | 238 | 29,6 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 10 | 1,2 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 9 | 1,1 |
| Hamza Milli | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,8 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 4 | 0,5 |
| Ali Geçioğlu | MİLLET | 3 | 0,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 3 | 0,4 |
| Diğer (5) | 7 | 0,9 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 974, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %35,1 ile İbrahim Kocaman (DEM Parti) aldı, ikinci sırada %32,8 ile Halil Nacar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 282 | 35,1 |
| Halil Nacar | AK PARTİ | 264 | 32,8 |
| Ali Demirçalı | CHP | 206 | 25,6 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 11 | 1,4 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 8 | 1,0 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 8 | 1,0 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,6 |
| Yavuz Altun | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Ahmet Mülayim | DSP | 3 | 0,4 |
| Aziz Kandemir | GELECEK PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Diğer (7) | 10 | 1,2 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 974, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %35,5 ile DEM Parti aldı, ikinci sırada %33,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| DEM Parti | 285 | 35,5 |
| AK PARTİ | 269 | 33,5 |
| CHP | 184 | 22,9 |
| İYİ PARTİ | 12 | 1,5 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 1,5 |
| HÜDA PAR | 8 | 1,0 |
| DEVA PARTİSİ | 7 | 0,9 |
| SOL PARTİ | 6 | 0,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,6 |
| GELECEK PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Diğer (6) | 10 | 1,2 |
Özler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Özler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 955, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %56,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,0 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 454 | 56,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 341 | 42,0 |
| Sinan Oğan | 10 | 1,2 |
| Muharrem İnce | 6 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 957, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %58,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %41,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 460 | 58,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 327 | 41,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 955, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %42,0 ile YEŞİL SOL PARTİ aldı, ikinci sırada %33,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| YEŞİL SOL PARTİ | 336 | 42,0 |
| AK PARTİ | 264 | 33,0 |
| CHP | 84 | 10,5 |
| MHP | 55 | 6,9 |
| İYİ PARTİ | 22 | 2,8 |
| TİP | 12 | 1,5 |
| MEMLEKET | 5 | 0,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,5 |
| GENÇPARTİ | 3 | 0,4 |
| AB | 3 | 0,4 |
| Diğer (5) | 9 | 1,1 |