Ulubatlı Hasan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yüreğir, Adana)
Adana ili Yüreğir ilçesine bağlı Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 16.940 kişi (TÜİK).
Ulubatlı Hasan Mahallesi, Adana ilinin Yüreğir ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin haritası, Yüreğir ilçesi ve Adana ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16.940 kişidir. 2007 yılında 21.758 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,9 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Ulubatlı Hasan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 16.940 kişidir. 2007 yılında 21.758 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,1 azaldı.
Ulubatlı Hasan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ulubatlı Hasan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 16.940 | -0,8 |
| 2021 | 17.080 | -2,5 |
| 2020 | 17.512 | -2,8 |
| 2019 | 18.011 | -2,5 |
| 2018 | 18.482 | -4,3 |
| 2017 | 19.308 | -1,3 |
| 2016 | 19.571 | -1,0 |
| 2015 | 19.771 | -1,6 |
| 2014 | 20.089 | -0,8 |
| 2013 | 20.258 | -1,0 |
| 2012 | 20.468 | -1,1 |
| 2011 | 20.697 | -0,1 |
| 2010 | 20.714 | -0,3 |
| 2009 | 20.771 | -0,5 |
| 2008 | 20.867 | -4,1 |
| 2007 | 21.758 | - |
Ulubatlı Hasan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ulubatlı Hasan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 11.749, sandığa gidenlerin oranı %67,2. En çok oyu %49,1 ile Fatih Mehmet Kocaispir (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Zeydan Karalar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Fatih Mehmet Kocaispir | AK PARTİ | 3.652 | 49,1 |
| Zeydan Karalar | CHP | 2.475 | 33,3 |
| Selahattin Baysal | YENİDEN REFAH | 306 | 4,1 |
| Ayyüce Türkeş Taş | İYİ PARTİ | 305 | 4,1 |
| Mahfuz Güleryüz | DEM Parti | 272 | 3,7 |
| Umut Yanar | ZAFER PARTİSİ | 120 | 1,6 |
| Salih Demir | HÜDA PAR | 107 | 1,4 |
| Hüseyin Acarlar | SAADET | 69 | 0,9 |
| Veli Şahin | Bağımsız | 26 | 0,3 |
| Melek Çatalbaş | BTP | 15 | 0,2 |
| Diğer (15) | 88 | 1,2 |
Yüreğir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 11.749, sandığa gidenlerin oranı %67,0. En çok oyu %49,9 ile Halil Nacar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,7 ile Ali Demirçalı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Halil Nacar | AK PARTİ | 3.658 | 49,9 |
| Ali Demirçalı | CHP | 2.106 | 28,7 |
| Abdullah Torun | YENİDEN REFAH | 394 | 5,4 |
| Bülent Alper | İYİ PARTİ | 347 | 4,7 |
| İbrahim Kocaman | DEM Parti | 332 | 4,5 |
| İbrahim Halil Fidancı | ZAFER PARTİSİ | 151 | 2,1 |
| Murat Temur | HÜDA PAR | 138 | 1,9 |
| Osman Söyler | SAADET | 91 | 1,2 |
| Mustafa Lenger | BÜYÜK BİRLİK | 28 | 0,4 |
| Ahmet Ergör | BTP | 15 | 0,2 |
| Diğer (11) | 75 | 1,0 |
Yüreğir Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 11.749, sandığa gidenlerin oranı %67,0. En çok oyu %48,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 3.537 | 48,8 |
| CHP | 2.009 | 27,7 |
| YENİDEN REFAH | 436 | 6,0 |
| İYİ PARTİ | 374 | 5,2 |
| DEM Parti | 345 | 4,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 174 | 2,4 |
| HÜDA PAR | 130 | 1,8 |
| SAADET | 90 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 37 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 17 | 0,2 |
| Diğer (11) | 93 | 1,3 |
Ulubatlı Hasan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ulubatlı Hasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.051, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %61,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.040 | 61,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.145 | 32,1 |
| Sinan Oğan | 555 | 5,7 |
| Muharrem İnce | 49 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.061, sandığa gidenlerin oranı %80,2. En çok oyu %64,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.138 | 64,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.376 | 35,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.051, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %42,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.098 | 42,4 |
| MHP | 1.416 | 14,6 |
| CHP | 1.406 | 14,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 857 | 8,9 |
| İYİ PARTİ | 809 | 8,4 |
| YENİDEN REFAH | 299 | 3,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 218 | 2,2 |
| TİP | 125 | 1,3 |
| MEMLEKET | 87 | 0,9 |
| BBP | 67 | 0,7 |
| Diğer (11) | 138 | 1,4 |