Karacalar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Akyurt, Ankara)
Ankara ili Akyurt ilçesine bağlı Karacalar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 178 kişi (TÜİK).
Karacalar Mahallesi, Ankara ilinin Akyurt ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karacalar Mahallesi'nin haritası, Akyurt ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karacalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 178 kişidir. 2007 yılında 198 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,1 ile Hilal Ayık (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Karacalar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karacalar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 178 kişidir. 2007 yılında 198 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %10,1 azaldı.
Karacalar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karacalar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 178 | -3,8 |
| 2021 | 185 | -1,1 |
| 2020 | 187 | 0,0 |
| 2019 | 187 | -3,1 |
| 2018 | 193 | 1,0 |
| 2017 | 191 | 4,9 |
| 2016 | 182 | -8,1 |
| 2015 | 198 | 4,2 |
| 2014 | 190 | -8,2 |
| 2013 | 207 | -4,2 |
| 2012 | 216 | 0,5 |
| 2011 | 215 | 6,4 |
| 2010 | 202 | 2,5 |
| 2009 | 197 | 7,1 |
| 2008 | 184 | -7,1 |
| 2007 | 198 | - |
Karacalar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karacalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karacalar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 151, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %57,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 78 | 57,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 43 | 31,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 10 | 7,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,7 |
Akyurt Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 151, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %56,1 ile Hilal Ayık (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %19,7 ile Filiz Geygel (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hilal Ayık | AK PARTİ | 74 | 56,1 |
| Filiz Geygel | CHP | 26 | 19,7 |
| Gültekin Ayantaş | YENİDEN REFAH | 25 | 18,9 |
| Nihat Karaoğlan | İYİ PARTİ | 2 | 1,5 |
| Orhan Esim | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,5 |
| Orhan Özden | SAADET | 2 | 1,5 |
| Agah Kutlu | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Akyurt Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 151, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %57,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 75 | 57,7 |
| CHP | 27 | 20,8 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 13,8 |
| İYİ PARTİ | 3 | 2,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,5 |
| SAADET | 2 | 1,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,8 |
Karacalar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karacalar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 146, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %86,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %7,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 120 | 86,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 11 | 7,9 |
| Sinan Oğan | 7 | 5,0 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 146, sandığa gidenlerin oranı %98,0. En çok oyu %90,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 129 | 90,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 9,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 146, sandığa gidenlerin oranı %98,6. En çok oyu %51,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 71 | 51,8 |
| MHP | 33 | 24,1 |
| BBP | 6 | 4,4 |
| CHP | 5 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 5 | 3,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 1,5 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,7 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,7 |