Hacı Bayram Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Hacı Bayram Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 8.427 kişi (TÜİK).
Hacı Bayram Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacı Bayram Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacı Bayram Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.427 kişidir. 2007 yılında 3.100 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %171,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,8 ile Ramazan Değerli (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Hacı Bayram Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacı Bayram Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 8.427 kişidir. 2007 yılında 3.100 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %171,8 arttı.
Hacı Bayram Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hacı Bayram Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 8.427 | 14,7 |
| 2021 | 7.350 | 43,3 |
| 2020 | 5.129 | -20,3 |
| 2019 | 6.438 | 6,4 |
| 2018 | 6.053 | 194,5 |
| 2017 | 2.055 | -7,6 |
| 2016 | 2.224 | -9,0 |
| 2015 | 2.443 | 0,3 |
| 2014 | 2.436 | 8,1 |
| 2013 | 2.253 | -7,4 |
| 2012 | 2.434 | -23,2 |
| 2011 | 3.170 | -3,0 |
| 2010 | 3.267 | -3,6 |
| 2009 | 3.390 | 11,4 |
| 2008 | 3.044 | -1,8 |
| 2007 | 3.100 | - |
Hacı Bayram Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacı Bayram Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacı Bayram Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.204, sandığa gidenlerin oranı %34,2. En çok oyu %63,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 455 | 63,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 220 | 30,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 11 | 1,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 1,0 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 7 | 1,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 2 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,3 |
| Diğer (5) | 5 | 0,7 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.204, sandığa gidenlerin oranı %34,2. En çok oyu %53,8 ile Ramazan Değerli (CHP) aldı, ikinci sırada %32,3 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Değerli | CHP | 383 | 53,8 |
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 230 | 32,3 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 27 | 3,8 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 15 | 2,1 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 12 | 1,7 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 10 | 1,4 |
| Kadriye Esra Aygün | DEVA PARTİSİ | 6 | 0,8 |
| Hasan Rıza Çağdaş | TKP | 4 | 0,6 |
| Bayram Güzel | BTP | 4 | 0,6 |
| İrem Taçyıldız | EMEP | 4 | 0,6 |
| Diğer (10) | 17 | 2,4 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.204, sandığa gidenlerin oranı %34,2. En çok oyu %53,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 380 | 53,1 |
| AK PARTİ | 234 | 32,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 30 | 4,2 |
| İYİ PARTİ | 16 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 1,8 |
| DEVA PARTİSİ | 9 | 1,3 |
| DEM Parti | 6 | 0,8 |
| BTP | 6 | 0,8 |
| TİP | 5 | 0,7 |
| SAADET | 4 | 0,6 |
| Diğer (9) | 12 | 1,7 |
Hacı Bayram Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacı Bayram Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.391, sandığa gidenlerin oranı %49,4. En çok oyu %51,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 594 | 51,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 519 | 44,8 |
| Sinan Oğan | 35 | 3,0 |
| Muharrem İnce | 10 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.391, sandığa gidenlerin oranı %46,9. En çok oyu %53,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %46,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 595 | 53,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 512 | 46,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.391, sandığa gidenlerin oranı %49,4. En çok oyu %33,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 380 | 33,3 |
| CHP | 374 | 32,8 |
| İYİ PARTİ | 132 | 11,6 |
| MHP | 85 | 7,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 39 | 3,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 34 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 23 | 2,0 |
| TİP | 21 | 1,8 |
| TKP | 6 | 0,5 |
| MEMLEKET | 6 | 0,5 |
| Diğer (12) | 24 | 2,1 |