Kale Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Kale Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.830 kişi (TÜİK).
Kale Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kale Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kale Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.830 kişidir. 2007 yılında 9.634 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %60,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,9 ile Ramazan Değerli (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kale Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kale Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.830 kişidir. 2007 yılında 9.634 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %60,2 azaldı.
Kale Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kale Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.830 | -9,2 |
| 2021 | 4.218 | -8,2 |
| 2020 | 4.596 | -6,5 |
| 2019 | 4.916 | -4,5 |
| 2018 | 5.145 | -8,9 |
| 2017 | 5.645 | -8,0 |
| 2016 | 6.134 | -6,3 |
| 2015 | 6.543 | -6,3 |
| 2014 | 6.986 | -3,8 |
| 2013 | 7.262 | -3,6 |
| 2012 | 7.535 | -4,9 |
| 2011 | 7.924 | -7,1 |
| 2010 | 8.532 | -7,2 |
| 2009 | 9.197 | 0,1 |
| 2008 | 9.191 | -4,6 |
| 2007 | 9.634 | - |
Kale Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kale Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kale Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.742, sandığa gidenlerin oranı %64,2. En çok oyu %54,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 889 | 54,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 656 | 40,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 20 | 1,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 16 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 15 | 0,9 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 6 | 0,4 |
| Serkan Ünver | YTP | 5 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 5 | 0,3 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 3 | 0,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 0,2 |
| Diğer (7) | 12 | 0,7 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.742, sandığa gidenlerin oranı %64,2. En çok oyu %47,9 ile Ramazan Değerli (CHP) aldı, ikinci sırada %44,1 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Değerli | CHP | 793 | 47,9 |
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 730 | 44,1 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 36 | 2,2 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 25 | 1,5 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 21 | 1,3 |
| Neslihan Şahin Dalkaya | TİP | 6 | 0,4 |
| Emanullah Koca | SAADET | 6 | 0,4 |
| Hatice Taştan | ANAP | 5 | 0,3 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 5 | 0,3 |
| Kurtuluş Özgür Yıldız | VATAN PARTİSİ | 4 | 0,2 |
| Diğer (12) | 23 | 1,4 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.742, sandığa gidenlerin oranı %64,1. En çok oyu %47,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %42,4 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 789 | 47,9 |
| AK PARTİ | 697 | 42,4 |
| YENİDEN REFAH | 40 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 32 | 1,9 |
| İYİ PARTİ | 25 | 1,5 |
| TİP | 9 | 0,6 |
| ANAP | 8 | 0,5 |
| DEM Parti | 8 | 0,5 |
| SAADET | 7 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 0,4 |
| Diğer (12) | 25 | 1,5 |
Kale Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kale Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.868, sandığa gidenlerin oranı %79,4. En çok oyu %63,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.406 | 63,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 714 | 32,4 |
| Sinan Oğan | 73 | 3,3 |
| Muharrem İnce | 12 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.872, sandığa gidenlerin oranı %74,5. En çok oyu %65,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.383 | 65,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 729 | 34,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.868, sandığa gidenlerin oranı %79,3. En çok oyu %48,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.053 | 48,1 |
| CHP | 441 | 20,2 |
| MHP | 211 | 9,6 |
| İYİ PARTİ | 199 | 9,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 47 | 2,1 |
| YENİDEN REFAH | 44 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 36 | 1,6 |
| BBP | 34 | 1,6 |
| TİP | 19 | 0,9 |
| MEMLEKET | 16 | 0,7 |
| Diğer (14) | 57 | 2,6 |