Yıldıztepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Altındağ, Ankara)
Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Yıldıztepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 29.692 kişi (TÜİK).
Yıldıztepe Mahallesi, Ankara ilinin Altındağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yıldıztepe Mahallesi'nin haritası, Altındağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yıldıztepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 29.692 kişidir. 2007 yılında 10.070 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %194,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,2 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yıldıztepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yıldıztepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 29.692 kişidir. 2007 yılında 10.070 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %194,9 arttı.
Yıldıztepe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yıldıztepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 29.692 | 1,0 |
| 2021 | 29.387 | 1,1 |
| 2020 | 29.053 | 3,5 |
| 2019 | 28.065 | 5,0 |
| 2018 | 26.725 | 174,6 |
| 2017 | 9.733 | 10,5 |
| 2016 | 8.811 | 2,4 |
| 2015 | 8.602 | -2,6 |
| 2014 | 8.830 | -2,9 |
| 2013 | 9.092 | 3,5 |
| 2012 | 8.788 | -0,8 |
| 2011 | 8.858 | -1,7 |
| 2010 | 9.013 | -1,9 |
| 2009 | 9.185 | -5,2 |
| 2008 | 9.684 | -3,8 |
| 2007 | 10.070 | - |
Yıldıztepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yıldıztepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yıldıztepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 21.992, sandığa gidenlerin oranı %77,2. En çok oyu %46,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %45,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 7.478 | 46,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 7.339 | 45,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 765 | 4,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 250 | 1,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 135 | 0,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 111 | 0,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 40 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 25 | 0,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 23 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 16 | 0,1 |
| Diğer (12) | 75 | 0,5 |
Altındağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 21.992, sandığa gidenlerin oranı %77,2. En çok oyu %51,2 ile Veysel Tiryaki (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,7 ile Ramazan Değerli (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Tiryaki | AK PARTİ | 8.302 | 51,2 |
| Ramazan Değerli | CHP | 5.456 | 33,7 |
| Mehmet Altıngöz | YENİDEN REFAH | 1.096 | 6,8 |
| Can Güler | ZAFER PARTİSİ | 506 | 3,1 |
| Remzi Sağlam | İYİ PARTİ | 274 | 1,7 |
| Emanullah Koca | SAADET | 164 | 1,0 |
| Mehmet Adil Başkara | DEM Parti | 55 | 0,3 |
| Kadriye Esra Aygün | DEVA PARTİSİ | 48 | 0,3 |
| Bayram Güzel | BTP | 46 | 0,3 |
| Aynur Arslaner | MEMLEKET | 44 | 0,3 |
| Diğer (16) | 217 | 1,3 |
Altındağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 21.992, sandığa gidenlerin oranı %77,2. En çok oyu %48,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 7.838 | 48,3 |
| CHP | 5.635 | 34,8 |
| YENİDEN REFAH | 1.165 | 7,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 592 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 301 | 1,9 |
| SAADET | 156 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 153 | 0,9 |
| DEM Parti | 64 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 51 | 0,3 |
| BTP | 49 | 0,3 |
| Diğer (13) | 209 | 1,3 |
Yıldıztepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yıldıztepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 22.369, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %62,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.520 | 62,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.158 | 30,7 |
| Sinan Oğan | 1.312 | 6,5 |
| Muharrem İnce | 60 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 22.388, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %65,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 12.702 | 65,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.702 | 34,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 22.369, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %44,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 8.934 | 44,5 |
| CHP | 3.778 | 18,8 |
| MHP | 2.344 | 11,7 |
| İYİ PARTİ | 2.188 | 10,9 |
| YENİDEN REFAH | 740 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 715 | 3,6 |
| BBP | 405 | 2,0 |
| MEMLEKET | 199 | 1,0 |
| TİP | 190 | 0,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 159 | 0,8 |
| Diğer (14) | 228 | 1,1 |