Sinanlı Hocasinan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Ayaş, Ankara)
Ankara ili Ayaş ilçesine bağlı Sinanlı Hocasinan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 510 kişi (TÜİK).
Sinanlı Hocasinan Mahallesi, Ankara ilinin Ayaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sinanlı Hocasinan Mahallesi'nin haritası, Ayaş ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sinanlı Hocasinan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 510 kişidir. 2007 yılında 942 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %45,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %40,0 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Sinanlı Hocasinan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sinanlı Hocasinan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 510 kişidir. 2007 yılında 942 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %45,9 azaldı.
Sinanlı Hocasinan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Sinanlı Hocasinan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 510 | -5,9 |
| 2021 | 542 | -1,1 |
| 2020 | 548 | -3,2 |
| 2019 | 566 | -8,7 |
| 2018 | 620 | 20,9 |
| 2017 | 513 | -6,2 |
| 2016 | 547 | -4,7 |
| 2015 | 574 | -2,0 |
| 2014 | 586 | -6,4 |
| 2013 | 626 | 3,1 |
| 2012 | 607 | -2,6 |
| 2011 | 623 | -6,5 |
| 2010 | 666 | -13,3 |
| 2009 | 768 | -11,7 |
| 2008 | 870 | -7,6 |
| 2007 | 942 | - |
Sinanlı Hocasinan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sinanlı Hocasinan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sinanlı Hocasinan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 522, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %51,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 231 | 51,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 181 | 40,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 11 | 2,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 7 | 1,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 0,5 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 2 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 1,1 |
Ayaş Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 522, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %40,0 ile İzzet Demircioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %29,7 ile Mehmet Yüksel Kirazdibi (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İzzet Demircioğlu | CHP | 178 | 40,0 |
| Mehmet Yüksel Kirazdibi | MHP | 132 | 29,7 |
| Tevfik Eren | BÜYÜK BİRLİK | 51 | 11,5 |
| Alaettin Süer | İYİ PARTİ | 41 | 9,2 |
| Bülent Taşan | YENİDEN REFAH | 29 | 6,5 |
| Avni Akkoç | SAADET | 5 | 1,1 |
| Faik Ünal Silier | BTP | 3 | 0,7 |
| Burak Özkorul | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Nurettin Burak Sevinç | DSP | 1 | 0,2 |
| Salih Berkay Uluçay | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Ayaş Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 522, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %33,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 148 | 33,5 |
| MHP | 126 | 28,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 83 | 18,8 |
| İYİ PARTİ | 45 | 10,2 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 5,4 |
| SAADET | 4 | 0,9 |
| MEMLEKET | 3 | 0,7 |
| BTP | 3 | 0,7 |
| DSP | 1 | 0,2 |
| TKP | 1 | 0,2 |
| Diğer (4) | 4 | 0,9 |
Sinanlı Hocasinan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sinanlı Hocasinan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 461, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %60,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 248 | 60,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 128 | 31,3 |
| Sinan Oğan | 33 | 8,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 461, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %64,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 261 | 64,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 142 | 35,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 461, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %38,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 158 | 38,4 |
| İYİ PARTİ | 94 | 22,9 |
| MHP | 44 | 10,7 |
| CHP | 41 | 10,0 |
| BBP | 40 | 9,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,5 |
| AP | 5 | 1,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 0,7 |
| MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Diğer (5) | 7 | 1,7 |