Davdanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Davdanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 229 kişi (TÜİK).
Davdanlı Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Davdanlı Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Davdanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 229 kişidir. 2013 yılında 281 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,2 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Davdanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Davdanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 229 kişidir. 2013 yılında 281 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %18,5 azaldı.
Davdanlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Davdanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 229 | -5,0 |
| 2021 | 241 | -14,8 |
| 2020 | 283 | -6,9 |
| 2019 | 304 | -33,5 |
| 2018 | 457 | 53,9 |
| 2017 | 297 | 22,2 |
| 2016 | 243 | -17,1 |
| 2015 | 293 | 4,6 |
| 2014 | 280 | -0,4 |
| 2013 | 281 | - |
Davdanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Davdanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Davdanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %62,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,4 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 143 | 62,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 67 | 29,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 4 | 1,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 1,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %50,2 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,2 ile Abbas Şahin (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 119 | 50,2 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 55 | 23,2 |
| İsa Kaplan | CHP | 42 | 17,7 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 14 | 5,9 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Bayram Tuncer | BTP | 1 | 0,4 |
| Rasim Atan | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 1 | 0,4 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %49,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,2 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 119 | 49,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 71 | 29,2 |
| CHP | 34 | 14,0 |
| İYİ PARTİ | 9 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,6 |
| BTP | 4 | 1,6 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Davdanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Davdanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 182, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %87,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 129 | 87,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 10,1 |
| Muharrem İnce | 3 | 2,0 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 182, sandığa gidenlerin oranı %84,6. En çok oyu %90,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %9,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 136 | 90,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 9,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 182, sandığa gidenlerin oranı %86,3. En çok oyu %71,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 106 | 71,1 |
| CHP | 13 | 8,7 |
| MHP | 12 | 8,1 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,4 |
| HAK-PAR | 4 | 2,7 |
| İYİ PARTİ | 4 | 2,7 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,7 |