Eğribasan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Eğribasan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 91 kişi (TÜİK).
Eğribasan Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Eğribasan Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Eğribasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 91 kişidir. 2013 yılında 260 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %65,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,8 ile İsa Kaplan (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Eğribasan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Eğribasan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 91 kişidir. 2013 yılında 260 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %65,0 azaldı.
Eğribasan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Eğribasan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 91 | -6,2 |
| 2021 | 97 | -23,0 |
| 2020 | 126 | -14,9 |
| 2019 | 148 | -47,3 |
| 2018 | 281 | 63,4 |
| 2017 | 172 | 38,7 |
| 2016 | 124 | -12,1 |
| 2015 | 141 | -4,1 |
| 2014 | 147 | -43,5 |
| 2013 | 260 | - |
Eğribasan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Eğribasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Eğribasan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %71,3. En çok oyu %74,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %24,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 83 | 74,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 27 | 24,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,9 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %71,3. En çok oyu %61,8 ile İsa Kaplan (CHP) aldı, ikinci sırada %26,4 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsa Kaplan | CHP | 68 | 61,8 |
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 29 | 26,4 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 11 | 10,0 |
| Bayram Tuncer | BTP | 1 | 0,9 |
| Abdulhalim Çelik | HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 157, sandığa gidenlerin oranı %71,3. En çok oyu %76,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %20,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 84 | 76,4 |
| AK PARTİ | 23 | 20,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,8 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,9 |
Eğribasan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Eğribasan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %69,5. En çok oyu %52,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 29 | 52,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 47,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %65,8. En çok oyu %52,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %47,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 28 | 52,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 25 | 47,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %69,5. En çok oyu %33,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 19 | 33,9 |
| AK PARTİ | 15 | 26,8 |
| MHP | 12 | 21,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 7 | 12,5 |
| İYİ PARTİ | 2 | 3,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,8 |