Gülbağı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Gülbağı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 274 kişi (TÜİK).
Gülbağı Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gülbağı Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gülbağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 274 kişidir. 2013 yılında 209 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,9 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Gülbağı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gülbağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 274 kişidir. 2013 yılında 209 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,1 arttı.
Gülbağı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Gülbağı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 274 | -15,7 |
| 2021 | 325 | -17,9 |
| 2020 | 396 | -17,5 |
| 2019 | 480 | -9,1 |
| 2018 | 528 | 183,9 |
| 2017 | 186 | -3,6 |
| 2016 | 193 | -25,2 |
| 2015 | 258 | 35,8 |
| 2014 | 190 | -9,1 |
| 2013 | 209 | - |
Gülbağı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gülbağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gülbağı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 537, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %66,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 312 | 66,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 134 | 28,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 9 | 1,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,2 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 537, sandığa gidenlerin oranı %89,6. En çok oyu %58,9 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %18,5 ile Abbas Şahin (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 274 | 58,9 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 86 | 18,5 |
| İsa Kaplan | CHP | 69 | 14,8 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 12 | 2,6 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 9 | 1,9 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,5 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 2 | 0,4 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Bahadır Durum | ANAP | 1 | 0,2 |
| Bayram Tuncer | BTP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 537, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %59,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 275 | 59,0 |
| CHP | 78 | 16,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 69 | 14,8 |
| İYİ PARTİ | 22 | 4,7 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 2,6 |
| BTP | 3 | 0,6 |
| ANAP | 1 | 0,2 |
| TKH | 1 | 0,2 |
| EMEP | 1 | 0,2 |
| DP | 1 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |
Gülbağı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gülbağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 232, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %79,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,2 ile Sinan Oğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 172 | 79,6 |
| Sinan Oğan | 22 | 10,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 9,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 232, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %88,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 194 | 88,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26 | 11,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 232, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %53,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 116 | 53,7 |
| MHP | 55 | 25,5 |
| İYİ PARTİ | 17 | 7,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,8 |
| CHP | 6 | 2,8 |
| MİLLİ YOL | 3 | 1,4 |
| MEMLEKET | 2 | 0,9 |
| AB | 1 | 0,5 |