İsmetpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı İsmetpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 410 kişi (TÜİK).
İsmetpaşa Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İsmetpaşa Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İsmetpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 410 kişidir. 2007 yılında 636 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %35,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,6 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
İsmetpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre İsmetpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 410 kişidir. 2007 yılında 636 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %35,5 azaldı.
İsmetpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre İsmetpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 410 | -6,0 |
| 2021 | 436 | -5,8 |
| 2020 | 463 | -20,6 |
| 2019 | 583 | 0,7 |
| 2018 | 579 | 16,7 |
| 2017 | 496 | -10,6 |
| 2016 | 555 | -0,7 |
| 2015 | 559 | 12,7 |
| 2014 | 496 | 2,3 |
| 2013 | 485 | 6,8 |
| 2012 | 454 | -6,8 |
| 2011 | 487 | -8,5 |
| 2010 | 532 | -10,6 |
| 2009 | 595 | -12,1 |
| 2008 | 677 | 6,4 |
| 2007 | 636 | - |
İsmetpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İsmetpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İsmetpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 317, sandığa gidenlerin oranı %84,9. En çok oyu %63,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 169 | 63,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 84 | 31,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 1,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,4 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 317, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %63,6 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %21,2 ile İsa Kaplan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 168 | 63,6 |
| İsa Kaplan | CHP | 56 | 21,2 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 15 | 5,7 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 11 | 4,2 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 9 | 3,4 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 3 | 1,1 |
| Bahadır Durum | ANAP | 1 | 0,4 |
| Muharrem Fındıkcı | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 317, sandığa gidenlerin oranı %83,9. En çok oyu %54,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %20,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 144 | 54,8 |
| CHP | 53 | 20,1 |
| SAADET | 26 | 9,9 |
| İYİ PARTİ | 22 | 8,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 12 | 4,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,5 |
| ANAP | 1 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
İsmetpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İsmetpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 293, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %72,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 188 | 72,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 58 | 22,5 |
| Sinan Oğan | 12 | 4,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 295, sandığa gidenlerin oranı %80,7. En çok oyu %76,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 179 | 76,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 56 | 23,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 293, sandığa gidenlerin oranı %88,0. En çok oyu %42,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 108 | 42,9 |
| MHP | 70 | 27,8 |
| CHP | 33 | 13,1 |
| İYİ PARTİ | 25 | 9,9 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 3,2 |
| BBP | 2 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| AB | 1 | 0,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |