Yöreli Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Bala, Ankara)
Ankara ili Bala ilçesine bağlı Yöreli Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 348 kişi (TÜİK).
Yöreli Mahallesi, Ankara ilinin Bala ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yöreli Mahallesi'nin haritası, Bala ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yöreli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 348 kişidir. 2007 yılında 370 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,5 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yöreli Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yöreli Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 348 kişidir. 2007 yılında 370 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,9 azaldı.
Yöreli Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yöreli Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 348 | -21,4 |
| 2021 | 443 | -16,3 |
| 2020 | 529 | -27,6 |
| 2019 | 731 | -2,9 |
| 2018 | 753 | 91,1 |
| 2017 | 394 | 18,7 |
| 2016 | 332 | -29,2 |
| 2015 | 469 | 43,9 |
| 2014 | 326 | -13,8 |
| 2013 | 378 | 84,4 |
| 2012 | 205 | -10,1 |
| 2011 | 228 | -16,5 |
| 2010 | 273 | -33,1 |
| 2009 | 408 | -21,7 |
| 2008 | 521 | 40,8 |
| 2007 | 370 | - |
Yöreli Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yöreli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yöreli Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 422, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %54,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %38,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 208 | 54,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 149 | 38,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 14 | 3,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 2,1 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,3 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,3 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,3 |
Bala Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 422, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %48,5 ile Ahmet Buran (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,0 ile Abbas Şahin (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Buran | AK PARTİ | 177 | 48,5 |
| Abbas Şahin | BÜYÜK BİRLİK | 84 | 23,0 |
| İsa Kaplan | CHP | 76 | 20,8 |
| Ali Çakmak | YENİDEN REFAH | 10 | 2,7 |
| Levent Gürbüz | İYİ PARTİ | 5 | 1,4 |
| Umut Orbey | MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| Bayram Tuncer | BTP | 2 | 0,6 |
| Soner Dalkıran | SAADET | 2 | 0,6 |
| Bahadır Durum | ANAP | 1 | 0,3 |
| Zekican Demirçelen | TKP | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,1 |
Bala Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 422, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %42,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,1 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 156 | 42,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 100 | 27,1 |
| CHP | 82 | 22,2 |
| YENİDEN REFAH | 15 | 4,1 |
| İYİ PARTİ | 7 | 1,9 |
| ANAP | 2 | 0,5 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| TKP | 1 | 0,3 |
| TKH | 1 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Yöreli Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yöreli Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 383, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %80,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 261 | 80,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 46 | 14,2 |
| Sinan Oğan | 15 | 4,6 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 383, sandığa gidenlerin oranı %82,8. En çok oyu %83,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 264 | 83,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51 | 16,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 383, sandığa gidenlerin oranı %85,9. En çok oyu %41,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 132 | 41,6 |
| MHP | 100 | 31,6 |
| İYİ PARTİ | 42 | 13,2 |
| CHP | 18 | 5,7 |
| MEMLEKET | 4 | 1,3 |
| BBP | 4 | 1,3 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,3 |
| AP | 2 | 0,6 |
| HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 1,0 |