Gazipaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Gazipaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 758 kişi (TÜİK).
Gazipaşa Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Gazipaşa Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Gazipaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 758 kişidir. 2007 yılında 628 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,8 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Gazipaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Gazipaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 758 kişidir. 2007 yılında 628 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,7 arttı.
Gazipaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Gazipaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 758 | 35,8 |
| 2021 | 558 | 46,8 |
| 2020 | 380 | -3,3 |
| 2019 | 393 | -12,9 |
| 2018 | 451 | -22,8 |
| 2017 | 584 | -10,0 |
| 2016 | 649 | 0,0 |
| 2015 | 649 | -3,4 |
| 2014 | 672 | 5,2 |
| 2013 | 639 | -7,0 |
| 2012 | 687 | -0,4 |
| 2011 | 690 | 19,6 |
| 2010 | 577 | -6,3 |
| 2009 | 616 | -3,9 |
| 2008 | 641 | 2,1 |
| 2007 | 628 | - |
Gazipaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Gazipaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Gazipaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %52,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 146 | 52,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 98 | 35,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 21 | 7,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 7 | 2,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 1,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,4 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %36,8 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %36,5 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 102 | 36,8 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 101 | 36,5 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 60 | 21,7 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 11 | 4,0 |
| Nurhayat Özkan | DEM Parti | 2 | 0,7 |
| Serhat Bayramoğlu | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 301, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %37,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 101 | 37,1 |
| CHP | 94 | 34,6 |
| İYİ PARTİ | 47 | 17,3 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 8,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| TKH | 1 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| EMEP | 1 | 0,4 |
| SAADET | 1 | 0,4 |
Gazipaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Gazipaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 287, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %68,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 185 | 68,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 62 | 23,1 |
| Sinan Oğan | 21 | 7,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 287, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %69,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 185 | 69,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 81 | 30,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 287, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %38,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 101 | 38,0 |
| MHP | 68 | 25,6 |
| İYİ PARTİ | 46 | 17,3 |
| CHP | 17 | 6,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 13 | 4,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,3 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 1,9 |
| HAK-PAR | 1 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |