Mikail Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Mikail Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 62 kişi (TÜİK).
Mikail Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mikail Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mikail Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 62 kişidir. 2013 yılında 56 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %81,7 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mikail Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mikail Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 62 kişidir. 2013 yılında 56 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,7 arttı.
Mikail Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Mikail Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 62 | 1,6 |
| 2021 | 61 | 1,7 |
| 2020 | 60 | -11,8 |
| 2019 | 68 | -26,9 |
| 2018 | 93 | 52,5 |
| 2017 | 61 | 22,0 |
| 2016 | 50 | 11,1 |
| 2015 | 45 | 2,3 |
| 2014 | 44 | -21,4 |
| 2013 | 56 | - |
Mikail Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mikail Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mikail Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %77,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %14,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 48 | 77,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 9 | 14,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 6,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,6 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %81,7 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %11,7 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 49 | 81,7 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 7 | 11,7 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 2 | 3,3 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 2 | 3,3 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 69, sandığa gidenlerin oranı %88,4. En çok oyu %76,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %13,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 46 | 76,7 |
| AK PARTİ | 8 | 13,3 |
| İYİ PARTİ | 3 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,7 |
Mikail Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mikail Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %67,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %24,1 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 39 | 67,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 14 | 24,1 |
| Sinan Oğan | 4 | 6,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %73,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %26,7 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 73,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 16 | 26,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %96,7. En çok oyu %50,0 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %15,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 29 | 50,0 |
| AK PARTİ | 9 | 15,5 |
| CHP | 9 | 15,5 |
| MHP | 4 | 6,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,7 |
| AB | 1 | 1,7 |
| ANAP | 1 | 1,7 |
| HKP | 1 | 1,7 |
| GBP | 1 | 1,7 |