Üreğil Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Üreğil Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 348 kişi (TÜİK).
Üreğil Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Üreğil Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Üreğil Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 348 kişidir. 2013 yılında 339 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %34,6 ile Veysel Ayık (İYİ PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Üreğil Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Üreğil Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 348 kişidir. 2013 yılında 339 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %2,7 arttı.
Üreğil Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Üreğil Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 348 | -3,6 |
| 2021 | 361 | -1,9 |
| 2020 | 368 | 0,8 |
| 2019 | 365 | -9,4 |
| 2018 | 403 | -1,0 |
| 2017 | 407 | -18,8 |
| 2016 | 501 | 59,0 |
| 2015 | 315 | -3,4 |
| 2014 | 326 | -3,8 |
| 2013 | 339 | - |
Üreğil Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Üreğil Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Üreğil Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 305, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %49,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 122 | 49,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 86 | 34,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 30 | 12,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 1,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,8 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,4 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 1 | 0,4 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 305, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %34,6 ile Veysel Ayık (İYİ PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,3 ile Özer Kasap (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 84 | 34,6 |
| Özer Kasap | CHP | 81 | 33,3 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 73 | 30,0 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 3 | 1,2 |
| Feyyaz Berkan Aşutli | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Ali Sarıoğlu | HKP | 1 | 0,4 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 305, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %33,6 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %30,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 80 | 33,6 |
| AK PARTİ | 73 | 30,7 |
| CHP | 71 | 29,8 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Üreğil Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Üreğil Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 302, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %79,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 199 | 79,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 14,7 |
| Sinan Oğan | 13 | 5,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 302, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %82,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 206 | 82,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 17,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 302, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %56,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 141 | 56,9 |
| İYİ PARTİ | 49 | 19,8 |
| MHP | 28 | 11,3 |
| CHP | 8 | 3,2 |
| MEMLEKET | 3 | 1,2 |
| BBP | 3 | 1,2 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| ANAP | 2 | 0,8 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| TKP | 1 | 0,4 |
| Diğer (7) | 7 | 2,8 |