Yukarıgüney Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Yukarıgüney Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 22 kişi (TÜİK).
Yukarıgüney Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarıgüney Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarıgüney Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 22 kişidir. 2013 yılında 25 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,1 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yukarıgüney Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yukarıgüney Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 22 kişidir. 2013 yılında 25 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,0 azaldı.
Yukarıgüney Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yukarıgüney Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 22 | -15,4 |
| 2021 | 26 | 23,8 |
| 2020 | 21 | -12,5 |
| 2019 | 24 | -11,1 |
| 2018 | 27 | 35,0 |
| 2017 | 20 | -20,0 |
| 2016 | 25 | 4,2 |
| 2015 | 24 | 26,3 |
| 2014 | 19 | -24,0 |
| 2013 | 25 | - |
Yukarıgüney Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarıgüney Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarıgüney Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %108,1. En çok oyu %72,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %17,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 29 | 72,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 7 | 17,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 3 | 7,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 2,5 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %108,1. En çok oyu %46,1 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %28,2 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 18 | 46,1 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 11 | 28,2 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 5 | 12,8 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 3 | 7,7 |
| Hasan Kuloğlu | BTP | 2 | 5,1 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 37, sandığa gidenlerin oranı %108,1. En çok oyu %40,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %25,0 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 16 | 40,0 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 25,0 |
| AK PARTİ | 8 | 20,0 |
| İYİ PARTİ | 3 | 7,5 |
| BTP | 2 | 5,0 |
| SAADET | 1 | 2,5 |
Yukarıgüney Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarıgüney Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 31, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %66,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 20 | 66,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 16,7 |
| Sinan Oğan | 5 | 16,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 31, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %80,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 24 | 80,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 20,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 31, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %41,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 12 | 41,4 |
| İYİ PARTİ | 4 | 13,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 10,3 |
| MHP | 3 | 10,3 |
| CHP | 3 | 10,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 10,3 |
| BBP | 1 | 3,5 |