Bayındır Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Bayındır Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 91 kişi (TÜİK).
Bayındır Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bayındır Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bayındır Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 91 kişidir. 2013 yılında 86 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,9 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Bayındır Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bayındır Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 91 kişidir. 2013 yılında 86 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,8 arttı.
Bayındır Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Bayındır Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 91 | -2,2 |
| 2021 | 93 | -8,8 |
| 2020 | 102 | 6,2 |
| 2019 | 96 | -11,9 |
| 2018 | 109 | 16,0 |
| 2017 | 94 | 1,1 |
| 2016 | 93 | 0,0 |
| 2015 | 93 | -4,1 |
| 2014 | 97 | 12,8 |
| 2013 | 86 | - |
Bayındır Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bayındır Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bayındır Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 85, sandığa gidenlerin oranı %90,6. En çok oyu %47,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 34 | 47,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 31 | 43,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 4 | 5,6 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 1,4 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 1,4 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 85, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %43,9 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,9 ile Adem Ceylan (Bağımsız) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 29 | 43,9 |
| Adem Ceylan | Bağımsız | 23 | 34,9 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 11 | 16,7 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 2 | 3,0 |
| Metin Yılmaz | BTP | 1 | 1,5 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 85, sandığa gidenlerin oranı %89,4. En çok oyu %54,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 39 | 54,9 |
| CHP | 23 | 32,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 5,6 |
| BTP | 2 | 2,8 |
| İYİ PARTİ | 1 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 1,4 |
Bayındır Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bayındır Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %76,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 60 | 76,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 21,5 |
| Sinan Oğan | 2 | 2,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %86,8. En çok oyu %77,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 61 | 77,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 18 | 22,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 91, sandığa gidenlerin oranı %87,9. En çok oyu %53,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %11,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 42 | 53,9 |
| MHP | 9 | 11,5 |
| İYİ PARTİ | 9 | 11,5 |
| CHP | 8 | 10,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,9 |
| ANAP | 2 | 2,6 |
| MEMLEKET | 1 | 1,3 |