Güney Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Güney Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 66 kişi (TÜİK).
Güney Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güney Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güney Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 66 kişidir. 2013 yılında 93 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %38,3 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Güney Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güney Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 66 kişidir. 2013 yılında 93 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %29,0 azaldı.
Güney Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Güney Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 66 | -12,0 |
| 2021 | 75 | -16,7 |
| 2020 | 90 | -4,3 |
| 2019 | 94 | -32,9 |
| 2018 | 140 | 66,7 |
| 2017 | 84 | 7,7 |
| 2016 | 78 | -2,5 |
| 2015 | 80 | -4,8 |
| 2014 | 84 | -9,7 |
| 2013 | 93 | - |
Güney Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güney Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güney Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %96,5. En çok oyu %56,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 46 | 56,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 33 | 40,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,2 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %38,3 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,2 ile Adem Ceylan (Bağımsız) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 31 | 38,3 |
| Adem Ceylan | Bağımsız | 22 | 27,2 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 20 | 24,7 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 3 | 3,7 |
| Mustafa Tuncer | SAADET | 3 | 3,7 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 2 | 2,5 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %95,3. En çok oyu %54,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %35,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 42 | 54,5 |
| CHP | 27 | 35,1 |
| İYİ PARTİ | 3 | 3,9 |
| Bağımsız | 2 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |
| SAADET | 1 | 1,3 |
Güney Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güney Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 68, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %64,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 42 | 64,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 33,9 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 68, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %78,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 43 | 78,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 21,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 68, sandığa gidenlerin oranı %95,6. En çok oyu %52,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 33 | 52,4 |
| CHP | 11 | 17,5 |
| İYİ PARTİ | 9 | 14,3 |
| MHP | 6 | 9,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,2 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,6 |
| HKP | 1 | 1,6 |