Sarıkavak Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Sarıkavak Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 223 kişi (TÜİK).
Sarıkavak Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sarıkavak Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sarıkavak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 223 kişidir. 2013 yılında 200 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,6 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Sarıkavak Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sarıkavak Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 223 kişidir. 2013 yılında 200 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,5 arttı.
Sarıkavak Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sarıkavak Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 223 | -8,6 |
| 2021 | 244 | -15,3 |
| 2020 | 288 | -8,0 |
| 2019 | 313 | -43,3 |
| 2018 | 552 | 160,4 |
| 2017 | 212 | 26,9 |
| 2016 | 167 | 3,7 |
| 2015 | 161 | -7,5 |
| 2014 | 174 | -13,0 |
| 2013 | 200 | - |
Sarıkavak Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sarıkavak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sarıkavak Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 288, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %50,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %40,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 129 | 50,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 104 | 40,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 9 | 3,5 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 3 | 1,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 288, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %53,6 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %22,0 ile Mehmet Cengiz (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 134 | 53,6 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 55 | 22,0 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 49 | 19,6 |
| Metin Yılmaz | BTP | 3 | 1,2 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| Cavit Erken | YTP | 1 | 0,4 |
| Seyfullah Avcı | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| Şükrü Sırdaş | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Mert Yiğit Doğanay | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 288, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %49,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 121 | 49,0 |
| AK PARTİ | 94 | 38,1 |
| Bağımsız | 13 | 5,3 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,0 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 1,6 |
| İYİ PARTİ | 3 | 1,2 |
| BTP | 3 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
| SAADET | 1 | 0,4 |
Sarıkavak Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sarıkavak Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 225, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %85,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 164 | 85,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 24 | 12,5 |
| Sinan Oğan | 4 | 2,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 225, sandığa gidenlerin oranı %86,2. En çok oyu %88,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 170 | 88,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23 | 11,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 225, sandığa gidenlerin oranı %86,7. En çok oyu %44,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %36,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 84 | 44,4 |
| AK PARTİ | 68 | 36,0 |
| İYİ PARTİ | 16 | 8,5 |
| CHP | 9 | 4,8 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,1 |
| TKP | 1 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |