Yılanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Yılanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 136 kişi (TÜİK).
Yılanlı Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yılanlı Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yılanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 136 kişidir. 2013 yılında 152 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,2 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Yılanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yılanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 136 kişidir. 2013 yılında 152 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,5 azaldı.
Yılanlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yılanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 136 | 23,6 |
| 2021 | 110 | 4,8 |
| 2020 | 105 | 7,1 |
| 2019 | 98 | 0,0 |
| 2018 | 98 | -3,9 |
| 2017 | 102 | 7,4 |
| 2016 | 95 | -1,0 |
| 2015 | 96 | 6,7 |
| 2014 | 90 | -40,8 |
| 2013 | 152 | - |
Yılanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yılanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yılanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 182, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %65,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 104 | 65,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 50 | 31,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,6 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,6 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 182, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %54,2 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %23,8 ile Mehmet Cengiz (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 91 | 54,2 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 40 | 23,8 |
| Adem Ceylan | Bağımsız | 25 | 14,9 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 4 | 2,4 |
| Metin Yılmaz | BTP | 3 | 1,8 |
| Handan Türkoğlu | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 1 | 0,6 |
| Mekke Koç | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Mehmet Şükrü Eroğlu | HKP | 1 | 0,6 |
| Mustafa Tuncer | SAADET | 1 | 0,6 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 182, sandığa gidenlerin oranı %98,3. En çok oyu %68,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 112 | 68,7 |
| CHP | 38 | 23,3 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,8 |
| Bağımsız | 3 | 1,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,2 |
| BTP | 2 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| SAADET | 1 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
Yılanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yılanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %89,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %7,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 100 | 89,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 7,1 |
| Sinan Oğan | 4 | 3,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %82,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 89 | 82,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19 | 17,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 121, sandığa gidenlerin oranı %93,4. En çok oyu %70,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 79 | 70,5 |
| MHP | 17 | 15,2 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 4,5 |
| CHP | 4 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 3 | 2,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,9 |
| BBP | 1 | 0,9 |
| TİP | 1 | 0,9 |