Çavuşlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Çavuşlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 261 kişi (TÜİK).
Çavuşlu Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çavuşlu Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çavuşlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 261 kişidir. 2007 yılında 351 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,3 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çavuşlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çavuşlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 261 kişidir. 2007 yılında 351 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %25,6 azaldı.
Çavuşlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çavuşlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 261 | -3,0 |
| 2021 | 269 | -6,3 |
| 2020 | 287 | -9,5 |
| 2019 | 317 | -17,2 |
| 2018 | 383 | 42,4 |
| 2017 | 269 | -7,2 |
| 2016 | 290 | -2,0 |
| 2015 | 296 | -6,9 |
| 2014 | 318 | -3,6 |
| 2013 | 330 | 5,8 |
| 2012 | 312 | -5,2 |
| 2011 | 329 | -5,7 |
| 2010 | 349 | -9,1 |
| 2009 | 384 | 4,6 |
| 2008 | 367 | 4,6 |
| 2007 | 351 | - |
Çavuşlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çavuşlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çavuşlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 271, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %55,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,8 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 137 | 55,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 93 | 37,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 2,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 2,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 0,8 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 271, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %56,3 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,6 ile Hüseyin Can Güner (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 134 | 56,3 |
| Hüseyin Can Güner | CHP | 68 | 28,6 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 11 | 4,6 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,9 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 5 | 2,1 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,8 |
| Bülent Belovacıklı | BTP | 2 | 0,8 |
| Kaan Şahin | AP | 2 | 0,8 |
| İbrahim Temel | SAADET | 2 | 0,8 |
| Çisel Demirkan Sakallı | TKP | 1 | 0,4 |
| Diğer (4) | 4 | 1,7 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 271, sandığa gidenlerin oranı %97,0. En çok oyu %60,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 146 | 60,1 |
| CHP | 64 | 26,3 |
| İYİ PARTİ | 10 | 4,1 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,2 |
| BTP | 2 | 0,8 |
| AP | 2 | 0,8 |
| YTP | 1 | 0,4 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |
Çavuşlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çavuşlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %68,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 147 | 68,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 49 | 22,9 |
| Sinan Oğan | 17 | 7,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %73,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %26,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 145 | 73,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 52 | 26,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %56,9 ile MHP aldı, ikinci sırada %14,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 123 | 56,9 |
| AK PARTİ | 32 | 14,8 |
| İYİ PARTİ | 19 | 8,8 |
| CHP | 16 | 7,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,9 |
| BBP | 2 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,9 |
| AB | 1 | 0,5 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,5 |