Evciler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Evciler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 149 kişi (TÜİK).
Evciler Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Evciler Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Evciler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2007 yılında 307 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %51,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %67,5 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Evciler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Evciler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 149 kişidir. 2007 yılında 307 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %51,5 azaldı.
Evciler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Evciler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 149 | -10,2 |
| 2021 | 166 | -2,9 |
| 2020 | 171 | -4,5 |
| 2019 | 179 | -2,7 |
| 2018 | 184 | 0,0 |
| 2017 | 184 | -7,5 |
| 2016 | 199 | -1,5 |
| 2015 | 202 | -5,6 |
| 2014 | 214 | -4,5 |
| 2013 | 224 | -5,9 |
| 2012 | 238 | -0,4 |
| 2011 | 239 | -3,2 |
| 2010 | 247 | -3,5 |
| 2009 | 256 | -8,6 |
| 2008 | 280 | -8,8 |
| 2007 | 307 | - |
Evciler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Evciler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Evciler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 135, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %66,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 85 | 66,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 36 | 28,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 2,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 1,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,8 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 135, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %67,5 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,5 ile Hüseyin Can Güner (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 83 | 67,5 |
| Hüseyin Can Güner | CHP | 35 | 28,5 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 2 | 1,6 |
| Gizem Ece Atasoy | ANAP | 2 | 1,6 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,8 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 135, sandığa gidenlerin oranı %100,7. En çok oyu %70,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 83 | 70,3 |
| CHP | 29 | 24,6 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,7 |
| ANAP | 2 | 1,7 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 0,8 |
Evciler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Evciler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %78,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 92 | 78,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 17,8 |
| Sinan Oğan | 5 | 4,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %96,8. En çok oyu %81,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 97 | 81,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 22 | 18,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %42,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %28,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 51 | 42,1 |
| MHP | 34 | 28,1 |
| İYİ PARTİ | 17 | 14,1 |
| CHP | 6 | 5,0 |
| BBP | 3 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,6 |
| TKP | 1 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,8 |
| ANAP | 1 | 0,8 |
| Diğer (3) | 3 | 2,5 |