Kömürcü Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Kömürcü Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 101 kişi (TÜİK).
Kömürcü Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kömürcü Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kömürcü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 101 kişidir. 2007 yılında 153 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,0 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kömürcü Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kömürcü Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 101 kişidir. 2007 yılında 153 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,0 azaldı.
Kömürcü Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kömürcü Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 101 | -6,5 |
| 2021 | 108 | -4,4 |
| 2020 | 113 | 0,9 |
| 2019 | 112 | 0,9 |
| 2018 | 111 | -0,9 |
| 2017 | 112 | 0,9 |
| 2016 | 111 | 2,8 |
| 2015 | 108 | -6,9 |
| 2014 | 116 | 6,4 |
| 2013 | 109 | -0,9 |
| 2012 | 110 | -3,5 |
| 2011 | 114 | -11,6 |
| 2010 | 129 | -9,8 |
| 2009 | 143 | -3,4 |
| 2008 | 148 | -3,3 |
| 2007 | 153 | - |
Kömürcü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kömürcü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kömürcü Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %104,1. En çok oyu %60,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 59 | 60,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 33 | 34,0 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 1,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,0 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 1,0 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,0 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %104,1. En çok oyu %60,0 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,5 ile Hüseyin Can Güner (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 57 | 60,0 |
| Hüseyin Can Güner | CHP | 29 | 30,5 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 3 | 3,2 |
| İlknur Başer | SOL PARTİ | 1 | 1,1 |
| Veli Özçelik | MEMLEKET | 1 | 1,1 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| Selin Karsak Karaduman | DEVA PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| İbrahim Temel | SAADET | 1 | 1,1 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 98, sandığa gidenlerin oranı %104,1. En çok oyu %62,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 56 | 62,2 |
| CHP | 28 | 31,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| SAADET | 1 | 1,1 |
Kömürcü Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kömürcü Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %75,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 64 | 75,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 17,6 |
| Sinan Oğan | 4 | 4,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 2,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %95,8. En çok oyu %81,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 72 | 81,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 18,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 95, sandığa gidenlerin oranı %93,7. En çok oyu %30,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 26 | 30,6 |
| MHP | 23 | 27,1 |
| İYİ PARTİ | 14 | 16,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 7,1 |
| CHP | 6 | 7,1 |
| BBP | 2 | 2,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,2 |
| AB | 1 | 1,2 |
| ANAP | 1 | 1,2 |
| GBP | 1 | 1,2 |
| Diğer (1) | 1 | 1,2 |