Oran Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Oran Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 11.854 kişi (TÜİK).
Oran Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Oran Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Oran Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.854 kişidir. 2007 yılında 8.861 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %70,0 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Oran Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Oran Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 11.854 kişidir. 2007 yılında 8.861 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,8 arttı.
Oran Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Oran Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 11.854 | -0,3 |
| 2021 | 11.894 | 0,2 |
| 2020 | 11.875 | -1,0 |
| 2019 | 11.990 | 2,4 |
| 2018 | 11.705 | -3,8 |
| 2017 | 12.166 | 0,3 |
| 2016 | 12.129 | -0,6 |
| 2015 | 12.201 | 2,8 |
| 2014 | 11.874 | 3,1 |
| 2013 | 11.522 | -0,8 |
| 2012 | 11.620 | 4,8 |
| 2011 | 11.085 | 7,1 |
| 2010 | 10.351 | 8,4 |
| 2009 | 9.549 | 4,6 |
| 2008 | 9.128 | 3,0 |
| 2007 | 8.861 | - |
Oran Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Oran Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Oran Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.901, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %83,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %10,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 5.930 | 83,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 754 | 10,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 110 | 1,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 101 | 1,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 51 | 0,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 40 | 0,6 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 26 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 14 | 0,2 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 11 | 0,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 10 | 0,1 |
| Diğer (8) | 38 | 0,5 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.901, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %70,0 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %11,1 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 4.935 | 70,0 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 786 | 11,1 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 506 | 7,2 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 316 | 4,5 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 117 | 1,7 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 106 | 1,5 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 80 | 1,1 |
| Çisel Demirkan Sakallı | TKP | 39 | 0,6 |
| Selin Karsak Karaduman | DEVA PARTİSİ | 29 | 0,4 |
| Veli Özçelik | MEMLEKET | 23 | 0,3 |
| Diğer (15) | 118 | 1,7 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 8.901, sandığa gidenlerin oranı %80,9. En çok oyu %72,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %11,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 5.133 | 72,8 |
| AK PARTİ | 775 | 11,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 338 | 4,8 |
| TİP | 240 | 3,4 |
| İYİ PARTİ | 143 | 2,0 |
| DEM Parti | 130 | 1,8 |
| YENİDEN REFAH | 79 | 1,1 |
| TKP | 32 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 29 | 0,4 |
| MEMLEKET | 24 | 0,3 |
| Diğer (16) | 130 | 1,8 |
Oran Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Oran Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.858, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %82,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %14,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.675 | 82,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.159 | 14,3 |
| Sinan Oğan | 245 | 3,0 |
| Muharrem İnce | 19 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.863, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %84,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %15,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.706 | 84,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.210 | 15,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 8.858, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %61,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %14,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 4.979 | 61,4 |
| İYİ PARTİ | 1.210 | 14,9 |
| AK PARTİ | 757 | 9,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 409 | 5,0 |
| MHP | 267 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 196 | 2,4 |
| MEMLEKET | 62 | 0,8 |
| YENİDEN REFAH | 59 | 0,7 |
| TKP | 28 | 0,3 |
| BBP | 22 | 0,3 |
| Diğer (15) | 79 | 1,0 |