Akçaali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Akçaali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 249 kişi (TÜİK).
Akçaali Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Akçaali Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Akçaali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 249 kişidir. 2007 yılında 320 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,8 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Akçaali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Akçaali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 249 kişidir. 2007 yılında 320 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %22,2 azaldı.
Akçaali Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Akçaali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 249 | 0,8 |
| 2021 | 247 | -6,8 |
| 2020 | 265 | 2,3 |
| 2019 | 259 | -6,8 |
| 2018 | 278 | 1,1 |
| 2017 | 275 | 3,4 |
| 2016 | 266 | -1,8 |
| 2015 | 271 | -2,5 |
| 2014 | 278 | -1,8 |
| 2013 | 283 | 4,8 |
| 2012 | 270 | -3,9 |
| 2011 | 281 | -4,1 |
| 2010 | 293 | 0,0 |
| 2009 | 293 | -6,7 |
| 2008 | 314 | -1,9 |
| 2007 | 320 | - |
Akçaali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Akçaali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Akçaali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %51,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %36,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 92 | 51,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 65 | 36,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 4,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 2,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 1,1 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,6 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 1 | 0,6 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %47,8 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,4 ile Adem Barış Aşkın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 87 | 47,8 |
| Adem Barış Aşkın | CHP | 79 | 43,4 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 6 | 3,3 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 5 | 2,8 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,6 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| Ayhan Taşçı | YTP | 1 | 0,6 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 190, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %46,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 84 | 46,9 |
| CHP | 61 | 34,1 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 13,4 |
| SAADET | 5 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
Akçaali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Akçaali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %75,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 135 | 75,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 17,3 |
| Sinan Oğan | 10 | 5,6 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %91,5. En çok oyu %75,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 136 | 75,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 44 | 24,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 200, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %40,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 72 | 40,7 |
| MHP | 52 | 29,4 |
| İYİ PARTİ | 20 | 11,3 |
| CHP | 19 | 10,7 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,3 |
| MEMLEKET | 2 | 1,1 |
| BBP | 2 | 1,1 |
| ANAP | 1 | 0,6 |
| HKP | 1 | 0,6 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |