Lalabel Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Lalabel Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.132 kişi (TÜİK).
Lalabel Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Lalabel Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Lalabel Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.132 kişidir. 2007 yılında 1.737 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,1 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Lalabel Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Lalabel Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.132 kişidir. 2007 yılında 1.737 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %34,8 azaldı.
Lalabel Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Lalabel Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.132 | -8,8 |
| 2021 | 1.241 | -3,9 |
| 2020 | 1.291 | -5,1 |
| 2019 | 1.360 | -5,8 |
| 2018 | 1.444 | -3,3 |
| 2017 | 1.493 | -1,7 |
| 2016 | 1.519 | -4,3 |
| 2015 | 1.587 | -4,9 |
| 2014 | 1.669 | -2,4 |
| 2013 | 1.710 | 0,6 |
| 2012 | 1.699 | -1,3 |
| 2011 | 1.721 | -1,8 |
| 2010 | 1.752 | 1,0 |
| 2009 | 1.735 | -2,9 |
| 2008 | 1.787 | 2,9 |
| 2007 | 1.737 | - |
Lalabel Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Lalabel Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Lalabel Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 929, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %47,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %45,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 380 | 47,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 360 | 45,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 26 | 3,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 9 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 1,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,0 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 5 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 929, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %45,1 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %44,6 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 359 | 45,1 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 355 | 44,6 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 30 | 3,8 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 19 | 2,4 |
| Hakan Sarıbıyık | BTP | 11 | 1,4 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,8 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 5 | 0,6 |
| Erkin Akbay | DEM Parti | 4 | 0,5 |
| Ayhan Taşçı | YTP | 2 | 0,2 |
| İsmail Yardımcı | HÜDA PAR | 2 | 0,2 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 929, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %44,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %42,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 352 | 44,8 |
| CHP | 332 | 42,2 |
| YENİDEN REFAH | 34 | 4,3 |
| SAADET | 26 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 7 | 0,9 |
| DEM Parti | 5 | 0,6 |
| BTP | 5 | 0,6 |
| MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| Bağımsız | 3 | 0,4 |
| Diğer (6) | 11 | 1,4 |
Lalabel Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Lalabel Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 907, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %60,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 504 | 60,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 260 | 31,4 |
| Sinan Oğan | 62 | 7,5 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 909, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %64,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 526 | 64,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 290 | 35,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 907, sandığa gidenlerin oranı %93,8. En çok oyu %43,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 357 | 43,1 |
| CHP | 148 | 17,9 |
| MHP | 127 | 15,3 |
| İYİ PARTİ | 78 | 9,4 |
| YENİDEN REFAH | 29 | 3,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 24 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 23 | 2,8 |
| MEMLEKET | 9 | 1,1 |
| BBP | 9 | 1,1 |
| TKP | 3 | 0,4 |
| Diğer (7) | 11 | 1,3 |