Şehitlik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Şehitlik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 711 kişi (TÜİK).
Şehitlik Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şehitlik Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şehitlik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 711 kişidir. 2007 yılında 1.321 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,6 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Şehitlik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şehitlik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 711 kişidir. 2007 yılında 1.321 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,2 azaldı.
Şehitlik Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Şehitlik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 711 | -9,2 |
| 2021 | 783 | -0,5 |
| 2020 | 787 | 1,5 |
| 2019 | 775 | -3,8 |
| 2018 | 806 | -11,1 |
| 2017 | 907 | -3,2 |
| 2016 | 937 | -0,5 |
| 2015 | 942 | -2,1 |
| 2014 | 962 | -4,7 |
| 2013 | 1.009 | -4,5 |
| 2012 | 1.056 | 3,4 |
| 2011 | 1.021 | -4,8 |
| 2010 | 1.073 | -5,7 |
| 2009 | 1.138 | -8,2 |
| 2008 | 1.239 | -6,2 |
| 2007 | 1.321 | - |
Şehitlik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şehitlik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şehitlik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 532, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %52,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 219 | 52,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 149 | 35,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 35 | 8,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 1,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,5 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,2 |
| Diğer (2) | 2 | 0,5 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 532, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %44,6 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,0 ile Adem Barış Aşkın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 186 | 44,6 |
| Adem Barış Aşkın | CHP | 142 | 34,0 |
| Erkin Akbay | DEM Parti | 44 | 10,6 |
| İsmail Yardımcı | HÜDA PAR | 16 | 3,8 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 7 | 1,7 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 5 | 1,2 |
| Raşit Seymen | TKP | 5 | 1,2 |
| Kerim Alçıkaya | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 4 | 1,0 |
| Ayşe Ünalmış | VATAN PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,2 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 532, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %41,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 172 | 41,6 |
| CHP | 135 | 32,7 |
| DEM Parti | 47 | 11,4 |
| HÜDA PAR | 19 | 4,6 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 2,7 |
| Bağımsız | 11 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,7 |
| SAADET | 3 | 0,7 |
| TKP | 2 | 0,5 |
| Diğer (5) | 6 | 1,4 |
Şehitlik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şehitlik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 547, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %47,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 236 | 47,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 225 | 45,1 |
| Sinan Oğan | 35 | 7,0 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 547, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %50,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %49,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 242 | 50,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 240 | 49,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 547, sandığa gidenlerin oranı %94,5. En çok oyu %29,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 143 | 29,2 |
| CHP | 104 | 21,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 85 | 17,4 |
| MHP | 69 | 14,1 |
| İYİ PARTİ | 50 | 10,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 1,4 |
| BBP | 3 | 0,6 |
| AB | 3 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (4) | 6 | 1,2 |