Yenipınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Elmadağ, Ankara)
Ankara ili Elmadağ ilçesine bağlı Yenipınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.397 kişi (TÜİK).
Yenipınar Mahallesi, Ankara ilinin Elmadağ ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yenipınar Mahallesi'nin haritası, Elmadağ ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yenipınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.397 kişidir. 2007 yılında 1.844 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %61,1 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yenipınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yenipınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.397 kişidir. 2007 yılında 1.844 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,2 azaldı.
Yenipınar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yenipınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.397 | 2,7 |
| 2021 | 1.360 | -4,4 |
| 2020 | 1.423 | -0,1 |
| 2019 | 1.425 | -0,1 |
| 2018 | 1.427 | -1,3 |
| 2017 | 1.446 | 0,3 |
| 2016 | 1.442 | 1,4 |
| 2015 | 1.422 | -8,4 |
| 2014 | 1.552 | -1,5 |
| 2013 | 1.576 | -2,4 |
| 2012 | 1.615 | -1,2 |
| 2011 | 1.635 | -3,3 |
| 2010 | 1.690 | -4,2 |
| 2009 | 1.764 | -4,1 |
| 2008 | 1.840 | -0,2 |
| 2007 | 1.844 | - |
Yenipınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yenipınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yenipınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.122, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %64,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 614 | 64,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 298 | 31,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 11 | 1,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 9 | 0,9 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 5 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 0,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 1 | 0,1 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Elmadağ Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.122, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %61,1 ile Adem Barış Aşkın (CHP) aldı, ikinci sırada %30,7 ile Eyyüp Tekiner (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Barış Aşkın | CHP | 582 | 61,1 |
| Eyyüp Tekiner | AK PARTİ | 292 | 30,7 |
| Mevlüt Demir | SAADET | 19 | 2,0 |
| Esra Murat | MEMLEKET | 17 | 1,8 |
| Seyfettin Boğazli | YENİDEN REFAH | 15 | 1,6 |
| Hakan Sarıbıyık | BTP | 9 | 0,9 |
| Erkin Akbay | DEM Parti | 4 | 0,4 |
| Raşit Seymen | TKP | 4 | 0,4 |
| Ayhan Taşçı | YTP | 4 | 0,4 |
| Gülsen Birsu Şumnu | DSP | 1 | 0,1 |
| Diğer (5) | 5 | 0,6 |
Elmadağ Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.122, sandığa gidenlerin oranı %88,3. En çok oyu %53,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %30,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 513 | 53,9 |
| AK PARTİ | 290 | 30,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 41 | 4,3 |
| YENİDEN REFAH | 24 | 2,5 |
| SAADET | 23 | 2,4 |
| MEMLEKET | 15 | 1,6 |
| Bağımsız | 11 | 1,2 |
| TKP | 9 | 0,9 |
| BTP | 7 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,6 |
| Diğer (6) | 13 | 1,4 |
Yenipınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yenipınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.107, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %48,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,3 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 471 | 48,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 462 | 47,3 |
| Sinan Oğan | 40 | 4,1 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.107, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %52,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %47,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 510 | 52,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 463 | 47,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.107, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %39,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 388 | 39,8 |
| AK PARTİ | 336 | 34,5 |
| MHP | 100 | 10,3 |
| İYİ PARTİ | 82 | 8,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 21 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 11 | 1,1 |
| BBP | 10 | 1,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 8 | 0,8 |
| TKP | 4 | 0,4 |
| MEMLEKET | 4 | 0,4 |
| Diğer (5) | 5 | 0,5 |