Ahi Mesut Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Ahi Mesut Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 33.100 kişi (TÜİK).
Ahi Mesut Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ahi Mesut Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ahi Mesut Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 33.100 kişidir. 2007 yılında 1.561 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %2.020,4 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %46,5 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ahi Mesut Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ahi Mesut Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 33.100 kişidir. 2007 yılında 1.561 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %2.020,4 arttı.
Ahi Mesut Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Ahi Mesut Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 33.100 | 0,5 |
| 2021 | 32.921 | 2,2 |
| 2020 | 32.199 | 4,0 |
| 2019 | 30.959 | 5,3 |
| 2018 | 29.392 | 3,1 |
| 2017 | 28.503 | 11,1 |
| 2016 | 25.665 | 15,9 |
| 2015 | 22.147 | 22,6 |
| 2014 | 18.065 | 36,0 |
| 2013 | 13.283 | 35,1 |
| 2012 | 9.832 | 24,0 |
| 2011 | 7.926 | 43,0 |
| 2010 | 5.544 | 31,4 |
| 2009 | 4.218 | 93,5 |
| 2008 | 2.180 | 39,7 |
| 2007 | 1.561 | - |
Ahi Mesut Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ahi Mesut Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ahi Mesut Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 23.744, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %57,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 10.792 | 57,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 6.435 | 34,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 636 | 3,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 342 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 185 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 135 | 0,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 99 | 0,5 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 52 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 34 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 21 | 0,1 |
| Diğer (14) | 81 | 0,5 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 23.744, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %46,5 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Enver Demirel (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 8.695 | 46,5 |
| Enver Demirel | MHP | 7.651 | 40,9 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 668 | 3,6 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 485 | 2,6 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 333 | 1,8 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 184 | 1,0 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 162 | 0,9 |
| Hüseyin Gülşen | MİLLET | 159 | 0,8 |
| Süleyman Demir | DEVA PARTİSİ | 94 | 0,5 |
| İkram Bedir | DEM Parti | 91 | 0,5 |
| Diğer (9) | 183 | 1,0 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 23.744, sandığa gidenlerin oranı %81,2. En çok oyu %43,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 8.068 | 43,3 |
| MHP | 6.856 | 36,8 |
| YENİDEN REFAH | 928 | 5,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 804 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 737 | 4,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 330 | 1,8 |
| SAADET | 231 | 1,2 |
| DEM Parti | 147 | 0,8 |
| DEVA PARTİSİ | 143 | 0,8 |
| MEMLEKET | 71 | 0,4 |
| Diğer (14) | 323 | 1,7 |
Ahi Mesut Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ahi Mesut Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 23.748, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %47,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.348 | 47,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.630 | 44,0 |
| Sinan Oğan | 1.880 | 8,6 |
| Muharrem İnce | 44 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 23.770, sandığa gidenlerin oranı %89,9. En çok oyu %51,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.819 | 51,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10.216 | 48,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 23.748, sandığa gidenlerin oranı %93,2. En çok oyu %31,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 6.773 | 31,0 |
| CHP | 5.311 | 24,3 |
| İYİ PARTİ | 3.742 | 17,1 |
| MHP | 2.553 | 11,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 898 | 4,1 |
| YENİDEN REFAH | 764 | 3,5 |
| BBP | 464 | 2,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 390 | 1,8 |
| TİP | 383 | 1,8 |
| MEMLEKET | 236 | 1,1 |
| Diğer (16) | 210 | 1,0 |