Göksu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Göksu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 32.246 kişi (TÜİK).
Göksu Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Göksu Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2008–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Göksu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 32.246 kişidir. 2008 yılında 6.848 olan nüfus, 2008–2022 döneminde %370,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,1 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Göksu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Göksu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 32.246 kişidir. 2008 yılında 6.848 olan nüfus, 2008–2022 döneminde %370,9 arttı.
Göksu Mahallesi nüfus grafiği (2008–2022)
Yıllara göre Göksu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 32.246 | 6,6 |
| 2021 | 30.255 | 9,0 |
| 2020 | 27.767 | 19,3 |
| 2019 | 23.282 | 6,9 |
| 2018 | 21.771 | 2,2 |
| 2017 | 21.302 | 7,6 |
| 2016 | 19.805 | 9,6 |
| 2015 | 18.075 | 8,6 |
| 2014 | 16.640 | 11,1 |
| 2013 | 14.978 | 0,8 |
| 2012 | 14.860 | -2,0 |
| 2011 | 15.161 | 5,0 |
| 2010 | 14.438 | 36,1 |
| 2009 | 10.607 | 54,9 |
| 2008 | 6.848 | - |
Göksu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Göksu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Göksu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 25.092, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %74,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %20,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 15.209 | 74,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 4.211 | 20,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 404 | 2,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 270 | 1,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 129 | 0,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 85 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 52 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 49 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 29 | 0,1 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 20 | 0,1 |
| Diğer (13) | 101 | 0,5 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 25.092, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %62,1 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Enver Demirel (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 12.719 | 62,1 |
| Enver Demirel | MHP | 6.236 | 30,4 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 521 | 2,5 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 244 | 1,2 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 242 | 1,2 |
| Süleyman Demir | DEVA PARTİSİ | 104 | 0,5 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 80 | 0,4 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 64 | 0,3 |
| İkram Bedir | DEM Parti | 51 | 0,2 |
| Hüseyin Gülşen | MİLLET | 44 | 0,2 |
| Diğer (9) | 173 | 0,8 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 25.092, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %60,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %24,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 12.426 | 60,8 |
| MHP | 4.963 | 24,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1.180 | 5,8 |
| İYİ PARTİ | 528 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 396 | 1,9 |
| DEVA PARTİSİ | 188 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 113 | 0,6 |
| DEM Parti | 108 | 0,5 |
| SAADET | 103 | 0,5 |
| MEMLEKET | 71 | 0,3 |
| Diğer (14) | 347 | 1,7 |
Göksu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Göksu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 24.571, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %65,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %28,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14.895 | 65,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.457 | 28,2 |
| Sinan Oğan | 1.512 | 6,6 |
| Muharrem İnce | 51 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 24.582, sandığa gidenlerin oranı %90,9. En çok oyu %69,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %30,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15.387 | 69,7 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.706 | 30,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 24.571, sandığa gidenlerin oranı %94,0. En çok oyu %40,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %20,0 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 9.244 | 40,3 |
| İYİ PARTİ | 4.594 | 20,0 |
| AK PARTİ | 4.205 | 18,3 |
| MHP | 1.607 | 7,0 |
| TİP | 875 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 848 | 3,7 |
| YENİDEN REFAH | 387 | 1,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 334 | 1,5 |
| BBP | 278 | 1,2 |
| MEMLEKET | 246 | 1,1 |
| Diğer (16) | 189 | 0,8 |