Piyade Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Piyade Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 32.674 kişi (TÜİK).
Piyade Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Piyade Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Piyade Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 32.674 kişidir. 2007 yılında 24.923 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %31,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,2 ile Enver Demirel (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Piyade Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Piyade Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 32.674 kişidir. 2007 yılında 24.923 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %31,1 arttı.
Piyade Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Piyade Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 32.674 | -0,1 |
| 2021 | 32.692 | 0,3 |
| 2020 | 32.598 | -0,6 |
| 2019 | 32.782 | 3,1 |
| 2018 | 31.799 | -1,7 |
| 2017 | 32.364 | 1,8 |
| 2016 | 31.803 | 1,3 |
| 2015 | 31.400 | 2,1 |
| 2014 | 30.747 | 4,6 |
| 2013 | 29.396 | 3,4 |
| 2012 | 28.425 | 5,2 |
| 2011 | 27.027 | 5,4 |
| 2010 | 25.650 | -34,2 |
| 2009 | 39.006 | 20,6 |
| 2008 | 32.353 | 29,8 |
| 2007 | 24.923 | - |
Piyade Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Piyade Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Piyade Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 23.502, sandığa gidenlerin oranı %74,9. En çok oyu %48,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %41,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 8.250 | 48,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 7.028 | 41,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 824 | 4,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 248 | 1,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 174 | 1,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 158 | 0,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 118 | 0,7 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 37 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 32 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 30 | 0,2 |
| Diğer (11) | 93 | 0,5 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 23.502, sandığa gidenlerin oranı %74,9. En çok oyu %44,2 ile Enver Demirel (MHP) aldı, ikinci sırada %40,1 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Enver Demirel | MHP | 7.437 | 44,2 |
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 6.741 | 40,1 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 944 | 5,6 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 447 | 2,7 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 292 | 1,7 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 198 | 1,2 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 183 | 1,1 |
| İkram Bedir | DEM Parti | 182 | 1,1 |
| Hüseyin Gülşen | MİLLET | 68 | 0,4 |
| Nilüfer Yurtoğlu | ANAP | 66 | 0,4 |
| Diğer (9) | 251 | 1,5 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 23.502, sandığa gidenlerin oranı %74,9. En çok oyu %40,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %36,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 6.763 | 40,5 |
| CHP | 6.150 | 36,9 |
| YENİDEN REFAH | 1.158 | 6,9 |
| İYİ PARTİ | 722 | 4,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 613 | 3,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 278 | 1,7 |
| DEM Parti | 255 | 1,5 |
| SAADET | 219 | 1,3 |
| MİLLET | 84 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 75 | 0,5 |
| Diğer (14) | 366 | 2,2 |
Piyade Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Piyade Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 23.803, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.032 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.443 | 30,3 |
| Sinan Oğan | 1.751 | 8,2 |
| Muharrem İnce | 59 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 23.824, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %65,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 13.297 | 65,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7.090 | 34,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 23.803, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %40,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 8.638 | 40,7 |
| CHP | 3.373 | 15,9 |
| MHP | 3.247 | 15,3 |
| İYİ PARTİ | 2.285 | 10,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 853 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 831 | 3,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 595 | 2,8 |
| BBP | 361 | 1,7 |
| TİP | 270 | 1,3 |
| MEMLEKET | 265 | 1,2 |
| Diğer (17) | 246 | 1,1 |