Şehitali Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Şehitali Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 637 kişi (TÜİK).
Şehitali Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şehitali Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şehitali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 637 kişidir. 2007 yılında 270 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %135,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,3 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Şehitali Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şehitali Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 637 kişidir. 2007 yılında 270 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %135,9 arttı.
Şehitali Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Şehitali Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 637 | 5,8 |
| 2021 | 602 | 12,5 |
| 2020 | 535 | 3,5 |
| 2019 | 517 | 0,0 |
| 2018 | 517 | 5,5 |
| 2017 | 490 | 3,6 |
| 2016 | 473 | -1,7 |
| 2015 | 481 | 3,0 |
| 2014 | 467 | 23,5 |
| 2013 | 378 | 17,4 |
| 2012 | 322 | -2,7 |
| 2011 | 331 | -0,6 |
| 2010 | 333 | -13,3 |
| 2009 | 384 | -4,2 |
| 2008 | 401 | 48,5 |
| 2007 | 270 | - |
Şehitali Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şehitali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şehitali Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 592, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %61,2 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 320 | 61,2 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 187 | 35,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 2,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,6 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,2 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 592, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %58,3 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %35,8 ile Enver Demirel (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 295 | 58,3 |
| Enver Demirel | MHP | 181 | 35,8 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 12 | 2,4 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 7 | 1,4 |
| Nilüfer Yurtoğlu | ANAP | 3 | 0,6 |
| Utku Dağ | TKP | 2 | 0,4 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,4 |
| Yunus Yılmaz | HÜDA PAR | 2 | 0,4 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| Süleyman Demir | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 592, sandığa gidenlerin oranı %92,1. En çok oyu %55,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 282 | 55,4 |
| MHP | 177 | 34,8 |
| YENİDEN REFAH | 17 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,6 |
| İYİ PARTİ | 7 | 1,4 |
| ANAP | 4 | 0,8 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,6 |
| DEM Parti | 2 | 0,4 |
| YTP | 2 | 0,4 |
| SAADET | 2 | 0,4 |
| Diğer (5) | 5 | 1,0 |
Şehitali Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şehitali Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 544, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %53,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 279 | 53,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 233 | 44,5 |
| Sinan Oğan | 10 | 1,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 544, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %54,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %45,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 278 | 54,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 235 | 45,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 544, sandığa gidenlerin oranı %97,1. En çok oyu %42,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %29,0 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 219 | 42,0 |
| AK PARTİ | 151 | 29,0 |
| MHP | 59 | 11,3 |
| İYİ PARTİ | 43 | 8,2 |
| TİP | 16 | 3,1 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 1,7 |
| BBP | 7 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,1 |
| MEMLEKET | 3 | 0,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 0,6 |