Şeker Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Şeker Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 10.054 kişi (TÜİK).
Şeker Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Şeker Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Şeker Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.054 kişidir. 2007 yılında 1.591 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %531,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,3 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Şeker Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Şeker Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.054 kişidir. 2007 yılında 1.591 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %531,9 arttı.
Şeker Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Şeker Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 10.054 | 1,2 |
| 2021 | 9.932 | 1,2 |
| 2020 | 9.812 | 1,3 |
| 2019 | 9.688 | 6,0 |
| 2018 | 9.141 | 2,1 |
| 2017 | 8.952 | 11,7 |
| 2016 | 8.012 | 9,6 |
| 2015 | 7.307 | 11,6 |
| 2014 | 6.549 | 11,6 |
| 2013 | 5.870 | 34,4 |
| 2012 | 4.369 | 72,6 |
| 2011 | 2.532 | 41,8 |
| 2010 | 1.786 | 19,4 |
| 2009 | 1.496 | 2,1 |
| 2008 | 1.465 | -7,9 |
| 2007 | 1.591 | - |
Şeker Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Şeker Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Şeker Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.737, sandığa gidenlerin oranı %82,2. En çok oyu %67,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %25,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 4.198 | 67,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.552 | 25,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 156 | 2,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 137 | 2,2 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 44 | 0,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 36 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 25 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 10 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 9 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 7 | 0,1 |
| Diğer (11) | 35 | 0,6 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 7.737, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %60,3 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %29,2 ile Enver Demirel (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 3.694 | 60,3 |
| Enver Demirel | MHP | 1.786 | 29,2 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 166 | 2,7 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 153 | 2,5 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 119 | 1,9 |
| İkram Bedir | DEM Parti | 44 | 0,7 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 43 | 0,7 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 34 | 0,6 |
| Ömer Özdoğan | MEMLEKET | 12 | 0,2 |
| Hüseyin Gülşen | MİLLET | 12 | 0,2 |
| Diğer (8) | 59 | 1,0 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 7.737, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %56,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.468 | 56,8 |
| MHP | 1.624 | 26,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 298 | 4,9 |
| YENİDEN REFAH | 213 | 3,5 |
| İYİ PARTİ | 174 | 2,9 |
| DEM Parti | 58 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 57 | 0,9 |
| SAADET | 31 | 0,5 |
| MEMLEKET | 27 | 0,4 |
| MİLLET | 23 | 0,4 |
| Diğer (14) | 134 | 2,2 |
Şeker Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Şeker Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.632, sandığa gidenlerin oranı %92,3. En çok oyu %55,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.894 | 55,8 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.546 | 36,5 |
| Sinan Oğan | 515 | 7,4 |
| Muharrem İnce | 19 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.637, sandığa gidenlerin oranı %89,3. En çok oyu %60,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %39,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.083 | 60,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.655 | 39,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.632, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %33,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.295 | 33,0 |
| AK PARTİ | 1.660 | 23,9 |
| İYİ PARTİ | 1.195 | 17,2 |
| MHP | 678 | 9,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 278 | 4,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 219 | 3,1 |
| TİP | 210 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 148 | 2,1 |
| MEMLEKET | 89 | 1,3 |
| BBP | 70 | 1,0 |
| Diğer (14) | 62 | 0,9 |