Yapracık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Yapracık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 7.331 kişi (TÜİK).
Yapracık Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yapracık Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yapracık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.331 kişidir. 2007 yılında 576 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1.172,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %65,5 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yapracık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yapracık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 7.331 kişidir. 2007 yılında 576 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1.172,7 arttı.
Yapracık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yapracık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 7.331 | 1,4 |
| 2021 | 7.228 | 5,3 |
| 2020 | 6.862 | 7,0 |
| 2019 | 6.413 | 6,2 |
| 2018 | 6.040 | 19,6 |
| 2017 | 5.050 | 250,9 |
| 2016 | 1.439 | -66,9 |
| 2015 | 4.345 | 10,8 |
| 2014 | 3.920 | 18,0 |
| 2013 | 3.322 | 317,9 |
| 2012 | 795 | 2,8 |
| 2011 | 773 | 1,7 |
| 2010 | 760 | 5,1 |
| 2009 | 723 | 2,8 |
| 2008 | 703 | 22,0 |
| 2007 | 576 | - |
Yapracık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yapracık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yapracık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.484, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %73,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %20,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 3.288 | 73,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 930 | 20,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 71 | 1,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 56 | 1,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 31 | 0,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 27 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 11 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 9 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 7 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 7 | 0,2 |
| Diğer (6) | 23 | 0,5 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 5.484, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %65,5 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %26,6 ile Enver Demirel (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 2.903 | 65,5 |
| Enver Demirel | MHP | 1.177 | 26,6 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 94 | 2,1 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 65 | 1,5 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 55 | 1,2 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 28 | 0,6 |
| İkram Bedir | DEM Parti | 18 | 0,4 |
| Ömer Özdoğan | MEMLEKET | 15 | 0,3 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 13 | 0,3 |
| Nilüfer Yurtoğlu | ANAP | 12 | 0,3 |
| Diğer (9) | 50 | 1,1 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 5.484, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %63,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %22,7 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.804 | 63,3 |
| MHP | 1.005 | 22,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 185 | 4,2 |
| İYİ PARTİ | 98 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 85 | 1,9 |
| TİP | 42 | 0,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 35 | 0,8 |
| DEM Parti | 33 | 0,8 |
| MEMLEKET | 26 | 0,6 |
| DEVA PARTİSİ | 26 | 0,6 |
| Diğer (14) | 90 | 2,0 |
Yapracık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yapracık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.514, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %66,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %28,4 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.426 | 66,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.468 | 28,4 |
| Sinan Oğan | 255 | 4,9 |
| Muharrem İnce | 13 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.515, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %69,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %30,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.461 | 69,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.517 | 30,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 5.514, sandığa gidenlerin oranı %94,3. En çok oyu %44,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %19,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 2.315 | 44,8 |
| AK PARTİ | 1.007 | 19,5 |
| İYİ PARTİ | 823 | 15,9 |
| MHP | 315 | 6,1 |
| TİP | 214 | 4,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 134 | 2,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 102 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 101 | 1,9 |
| MEMLEKET | 42 | 0,8 |
| BBP | 42 | 0,8 |
| Diğer (12) | 40 | 0,8 |