Yeşilova Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Etimesgut, Ankara)
Ankara ili Etimesgut ilçesine bağlı Yeşilova Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 10.067 kişi (TÜİK).
Yeşilova Mahallesi, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yeşilova Mahallesi'nin haritası, Etimesgut ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yeşilova Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.067 kişidir. 2007 yılında 596 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1.589,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,9 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yeşilova Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yeşilova Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 10.067 kişidir. 2007 yılında 596 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1.589,1 arttı.
Yeşilova Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yeşilova Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 10.067 | 63,1 |
| 2021 | 6.172 | 8,2 |
| 2020 | 5.704 | 9,4 |
| 2019 | 5.216 | 21,9 |
| 2018 | 4.280 | 8,2 |
| 2017 | 3.955 | 6,7 |
| 2016 | 3.705 | 8,5 |
| 2015 | 3.416 | 18,7 |
| 2014 | 2.877 | 38,1 |
| 2013 | 2.083 | 68,1 |
| 2012 | 1.239 | 18,6 |
| 2011 | 1.045 | 37,3 |
| 2010 | 761 | 17,3 |
| 2009 | 649 | 0,9 |
| 2008 | 643 | 7,9 |
| 2007 | 596 | - |
Yeşilova Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeşilova Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yeşilova Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.445, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %61,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 3.928 | 61,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 1.924 | 30,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 208 | 3,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 148 | 2,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 49 | 0,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 40 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 23 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 16 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 13 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 8 | 0,1 |
| Diğer (9) | 26 | 0,4 |
Etimesgut Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 8.445, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %50,9 ile Erdal Beşikcioğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %37,7 ile Enver Demirel (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Erdal Beşikcioğlu | CHP | 3.229 | 50,9 |
| Enver Demirel | MHP | 2.392 | 37,7 |
| Abdulkadir Baloğlu | YENİDEN REFAH | 203 | 3,2 |
| Müslim Taşdan | ZAFER PARTİSİ | 168 | 2,6 |
| Hilmi Özer | İYİ PARTİ | 111 | 1,8 |
| Muhammed Mustafa Şahin | SAADET | 45 | 0,7 |
| Muhammed Sadık Yılmaz | BÜYÜK BİRLİK | 44 | 0,7 |
| İkram Bedir | DEM Parti | 40 | 0,6 |
| Hüseyin Gülşen | MİLLET | 26 | 0,4 |
| Süleyman Demir | DEVA PARTİSİ | 25 | 0,4 |
| Diğer (8) | 59 | 0,9 |
Etimesgut Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 8.445, sandığa gidenlerin oranı %77,3. En çok oyu %47,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 3.023 | 47,9 |
| MHP | 2.079 | 32,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 336 | 5,3 |
| YENİDEN REFAH | 271 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 215 | 3,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 77 | 1,2 |
| DEM Parti | 56 | 0,9 |
| SAADET | 42 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 38 | 0,6 |
| MEMLEKET | 34 | 0,5 |
| Diğer (14) | 146 | 2,3 |
Yeşilova Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yeşilova Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.836, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %45,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.287 | 45,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.259 | 45,0 |
| Sinan Oğan | 672 | 9,3 |
| Muharrem İnce | 20 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.841, sandığa gidenlerin oranı %88,9. En çok oyu %51,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %48,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.535 | 51,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.349 | 48,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 7.836, sandığa gidenlerin oranı %93,0. En çok oyu %30,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 2.220 | 30,8 |
| CHP | 1.789 | 24,8 |
| İYİ PARTİ | 1.243 | 17,2 |
| MHP | 728 | 10,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 344 | 4,8 |
| YENİDEN REFAH | 244 | 3,4 |
| TİP | 177 | 2,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 127 | 1,8 |
| BBP | 118 | 1,6 |
| MEMLEKET | 109 | 1,5 |
| Diğer (15) | 77 | 1,1 |